64

0
131

Отримано ще один доказ користі грудного молока для немовлят

Вчені з Університету Гельсінкі проаналізували кількість і якість резистентних до антибіотиків бактерій, що містяться в грудному молоці, а також кишечнику новонароджених та їх матерів. Результати дослідження представлені в науковому журналі Nature Communications.

В рамках дослідження було вивчено склад грудного молока і фекальних мас 16 пар немовлят та їх мам. Дослідники прослідковували бактеріальну ДНК в молоці і розшифрували її код. Завданням було проаналізувати кількість генів, які роблять бактерії резистентними до антибіотиків.

Проведене дослідження дозволило вченим зробити три важливих висновки.

По-перше, у немовлят, яких годували груддю як мінімум півроку, в кишечнику виявилося набагато менше стійких до антибіотиків бактерій, ніж у дітей, які отримували грудне молоко кілька місяців або не отримували його зовсім.

Усвідомлене зачаття, грамотні вагітність і пологи: інтерв’ю з доктором Федотової

По-друге, антибіотикотерапія під час пологів збільшила кількість резистентних бактерій в дитячому кишечнику. Ефект зберігався протягом півроку після народження малюка.

Третій висновок полягає в тому, що грудне молоко також містить бактерії, стійкі до антибіотиків, і, що мати, швидше за все, передає їх дитини через молоко. Тим не менш, годування грудьми знижує кількість цих бактерій в дитячому кишечнику, що говорить про переваги такої форми харчування для немовлят.

Дослідження вперше довів той факт, що грудне молоко містить значну кількість генів, які забезпечують стійкість бактерій до антибіотиків. Ці гени, як і бактерії, передаються немовлятам з грудним молоком.

Матері передають своїм дітям антибіотикорезистентні бактерії, що містяться в кишечнику, і іншими способами — наприклад, через прямий контакт. При цьому лише деякі бактерії з тих, що були виявлені у дітей, знайшлися у їхніх мам. Це означає, що діти отримали їх з навколишнього середовища та від інших людей.

Дослідження в черговий раз підтверджує той факт, що грудне вигодовування тривалістю більше півроку дуже корисно для малюків. Містяться в молоці цукру позитивно впливають на ріст біфідобактерій в дитячому кишечнику. Таким чином, грудне молоко допомагає створювати мікрофлору проти резистентых патогенів.

Джерело: Nature