63

0
121
Реставрація зубів за півтори години: нова технологія

Чи можна за півтори години виготовити коронку, яка підійде пацієнту з першого разу, Medical Note розповів Юрій Болдирєв, кандидат медичних наук, генеральний директор стоматологічної клініки Єкатеринбурга «Салюс Л».

Ще зовсім недавно процес відновлення зуба керамічної коронкою займав 2-3 тижні. Це складний і тривалий процес: зняття зліпків, відливання моделей в лабораторії, співставлення їх один з одним, спеціальна підготовка цих моделей (робляться розбірними) і тільки після цього виготовлення коронки. Між етапами виготовлення неодноразово доводиться здійснювати примірки — спочатку каркаса, на який буде наноситися кераміка, потім вже каркаса разом з керамікою — 2-3 рази. Все це довго і трудомістко, а найголовніше, пацієнт витрачає багато часу на відвідування клініки.

Сьогодні з’явилася технологія, завдяки якій можливо отримати керамічну коронку всього за одну годину і при цьому вийде зберегти здорову тканину зуба. Для цього відвідати клініку треба всього один раз. Ця технологія CEREC CAD|CAM.

Як відбувається виготовлення самої коронки, а також процес її встановлення в порожнині рота розповів Юрій Болдирєв, кандидат медичних наук, доцент кафедри медичного університету, експерт якості медичної допомоги, атестований експерт Росздоровнагляду, генеральний директор стоматологічної клініки Єкатеринбурга «Салюс Л», а найголовніше — Cerec-тренер компанії Dentsply Sirona — компанії, яка з 1985 року впровадила в практику дану технологію, випускає високоточне обладнання, постійно його вдосконалює. У нашому місті подібною технологією володіють близько 8-9 клінік з різними версіями програмного забезпечення.

Юрій Болдирєв, кандидат медичних наук, генеральний директор стоматологічної клініки Єкатеринбурга «Салюс Л»

Як за допомогою інноваційної технології в клініці «Салюс Л» можна отримати новий зуб?

Стоматологічна CEREC CAD/CAM (комп’ютерне моделювання/комп’ютерне управління виробництвом) система дозволяє моделювати на комп’ютері різні реставрації (наприклад, коронку) і автоматично виготовляти їх з високою точністю на фрезерному верстаті з високоякісних матеріалів, які володіють однорідною внутрішньою структурою і відсутністю внутрішніх напружень. Такими властивостями не володіють матеріали, застосовувані в звичайній, не стандартній технології виготовлення коронки.

Як відбувається виготовлення зуба?

Система для клініки включає в себе:

  • лікарський блок для зйомки — CEREC AC Omnicam;
  • програмне забезпечення — CEREC SW 4;
  • один з шліфувально-фрезерних апаратів CEREC MC/MC X/MC ХL.

Стоматологічна CEREC CAD/CAM (комп’ютерне моделювання/комп’ютерне управління виробництвом) система

Спочатку обробляється зуб — проводиться його шліфування (зняття емалі) на товщину майбутньої реставрації (наприклад, коронки).

Далі проводиться зйомка підготовленого зуба, поруч стоять зубів, протилежних зубів спеціальним сканером, який передає кольорове тривимірне зображення зубів на монітор.

Кольорове тривимірне зображення зубів

Потім створюється необхідний протез зуба з індивідуальними рельєфами і параметрами, щоб він виглядав максимально природно і що повноцінно виконував жувальну функцію.
За допомогою комп’ютерної обробки моделюється форма зуба, узгоджується з пацієнтом, і запускається фрезерний верстат. Таку коронки важко відрізнити від справжнього зуба.

Розумна машина вытачивает зуб з точністю до мікрона. Сам процес займає всього 10-15 хвилин.

Поки в апараті з’являється новий зуб, пацієнт може відпочити і зайнятися своїми справами.
Останнім етапом є встановлення коронки. Вона фіксується на спеціальний цемент.

Потрібно відзначити, що кераміка, з якої виготовляються коронки — міцна і довговічна, очікуваний термін її служби складає близько двадцяти п’яти років. Вона не відторгається організмом і не викликає алергії. Крім цього апарат максимально точно визначає колір емалі, тому готова коронка ідеально підходить під колір посмішки пацієнта.

Які ще види послуг надає стоматологія?

Клініка надає всі види стоматологічних послуг від простих до елітних, а також проводить протезування та виготовлення коронок на кращому європейському обладнанні, в тому числі на імплантатах. Також у клініці проводяться консультації з скаргами пацієнтів та експертизи, що призначені судом.

Стоматологічна клініка «Салюс Л», Єкатеринбург, вул. Бажова, 136

  • 234
Запис до лікаря

Болдирєв Юрій Анатолійович

кандидат медичних наук, генеральний директор
Стоматологічна клініка «Салюс Л»