62

0
152

У Леонардо да Вінчі знайшли косоокість

Видатний художник Леонардо да Вінчі міг страждати від косоокості. Про це повідомляє науковий журнал Jama Ophtalmology з посиланням на дослідження британського офтальмолога Крістофера Тайлера з Лондонського міського університету.

До такого висновку експерт прийшов, вимірявши кут косоокості в шести картинах, скульптурах і малюнках Леонардо Да Вінчі, які, можливо, є його портретами або автопортретами.

Тайлер вивчив статую Давида і теракотовий бюст «Молодий воїн» роботи Андреа дель Верроккьо, моделлю для якого, ймовірно, був юний да Вінчі. Зовні воїн дуже схожий на Давида, в обох скульптур — виражене косоокість.

Діагностика по очам: що бачить лікар-офтальмолог

Фахівець також досліджував полотна пензля самого да Вінчі «Іоанн Хреститель» і «Спаситель світу» і виявив, що Іоанн Хреститель дуже нагадує створеного Верроккьо Давида. Не виключено, що художник наділив його своїми зовнішніми рисами.

На користь цієї теорії також кажуть автопортрет похилого да Вінчі і схожий на нього Вітрувіанська людина — на цих полотнах також дуже помітно косоокість.

На думку Тайлера, Леонардо да Вінчі міг страждати від переривчастого розходиться косоокості, яке асоціюється з хорошим стереоскопічним зором. Саме це, швидше за все, допомагав художнику краще розуміти просторову глибину об’єктів.

Джерело: N+1