60

0
100

Стало відомо, від чого допомагає кави

Вчені з Університету Брауна виявили, що кава допомагає при такому поширеному захворюванні шкіри, як розацеа. Результати дослідження представлені в науковому журналі JAMA Dermatology.

До такого висновку фахівці прийшли, проаналізувавши кореляцію між харчовими звичками і ризиком виникнення розацеа у майже 83 тисяч жінок. Відповідний діагноз був поставлений 5 тисячам учасниць дослідження, що проводилося в період з 1991 по 2005 роки.

Розацеа — це хронічне захворювання шкіри, яке характеризується почервонінням, розширенням дрібних і поверхневих судин шкіри обличчя. При розацеа шкіра набрякає, утворюються папули і пустули.

Як доглядати за шкірою обличчя восени

Знахідка вчених спростовує поширену думку про те, що пацієнтам з розацеа слід уникати вживання напоїв на основі кофеїну і гарячих напоїв в цілому. За словами автора дослідження, професора дерматології та епідеміології Університету Брауна Вень-Цин, учасниці експерименту, чия добова доза кофеїну становила 100 мг, знизили ризик розвитку розацеа на 4%.

Набагато більш вражаючі результати показали, що жінки, які вживали в день чотири і більше чашок кави. Ризик розвитку розацеа у них виявився набагато менше, ніж у тих, хто обмежувався однією порцією кави в день.

Такий ефект професор пояснив потенційним впливом кофеїну на силу судинних скорочень і імунну систему. Зниження ризику розвитку розацеа також може бути пов’язано з впливом кофеїну на рівень ключових гормонів — адреналіну, норадреналіну і кортизолу, а також з містяться в ньому антиоксиданти.

У минулому році вчені з Німеччини заявили, що регулярне вживання кави (чотири чашки в день) допомагає захистити клітини серцево-судинної системи від пошкоджень. Ще раніше ВООЗ виключила кави з переліку речовин, що викликають рак.

Джерело: Web MD