6

0
159

Створена перша в світі вакцина проти «діареї мандрівників»

Канадський вчений з Гуэлфского університету Маріо Монтейро розробив першу в світі вакцину проти «діареї мандрівників». Про своє відкриття професор повідомив у своїй новій науковій статті.

Дослідник розробив єдину вакцину, яка захищає від трьох найбільш розповсюджених патогенів, що викликають «діарею мандрівників». За оцінками, саме ці бактерії щорічно стають причиною загибелі більше 100 тисяч дітей у віці до п’яти років по всьому світу.

«Діарею мандрівників» прийнято називати розлад шлунково-кишкового тракту, що виникає в нових країнах і незвичних кліматичних умовах.

Як уникнути проблем зі шлунком у відпустці

Захворювання часто супроводжується спастичними болями в животі, метеоризмом, нудотою і навіть мігрені. Ймовірність захворіти найбільш висока в Центральній і Південній Америці, Африці, на Близькому Сході та в Азії.

Кон’юговані вакцина Монтейро містить білок патогенної кишкової палички, цукру бактерій Campylobacter jejuni і Shigella. Ці три збудника є основними причинами бактеріальної діареї у всьому світі.

Ефективність препарату проти патогенних вірусів доведена на мишах.

В даний час в світі немає щеплення, яка б захищала відразу від трьох збудників «діареї мандрівників». У 2009 році Монтейро розробив вакцину, спрямовану проти однієї бактерії Campylobacter, однак препарат досі відчувається.

Джерело: University of Guelph