58

0
156
Ефективні способи лікування артеріальної гіпертензії

Які існують способи лікування даної патології і скільки часу може займатися цей процес, Medical Note з’ясував в інтерв’ю з лікарем-кардіологом, заступником головного лікаря по медичній частині медичного центру «Резонанс-Мед», кандидатом медичних наук Ольгою Володимирівною Korovinoj.

Яке лікування існує сьогодні, і яке є найбільш ефективним і сучасним? Які методики лікування застосовують у вашій клініці?

Артеріальна гіпертензія лікується тільки таблетками, тобто лікарськими препаратами. Вчені не перший рік намагаються створити якісь немедикаментозні методи лікування, однак поки успішного результату такої практики немає. Ще варто відзначити, що лікування артеріальної гіпертензії вимагає щоденного прийому препаратів.

З’явилося безкоштовне додаток Medical Note для швидкого запису до потрібного лікаря

Ми завжди говоримо пацієнтам: навіть якщо у вас нормальний тиск, ви все одно приймаєте свою таблетку вранці. Це необхідно не для того, щоб тиск знизився, а для того, щоб воно не підвищувався.

Є шість основних видів препаратів від підвищеного артеріального тиску і за даними досліджень жодна з цих груп не є краще іншого. Дуже важливо розібратися, за рахунок якого механізму у пацієнта підвищується тиск.

Якщо основною причиною є стрес, згідно з яким підвищується пульс і артеріальний тиск, тоді пацієнтові підійдуть бета-блокатори, купирующие гормони стресу.

Якщо у людини підвищення тиску відбувається через затримку рідини, тоді призначаються сечогінні препарати. Причому за сучасним вимогам краще дати пацієнту два препарату в маленькій дозі, ніж один — в середній або великий. Це буде більш ефективно і безпечно, забезпечить позитивний результат лікування на більш тривалий термін.

Скільки триває в середньому процес лікування?

Невизначено довго, на жаль, якщо це есенціальна гіпертонія. Якщо вторинна, то усуваємо причину, і тиск нормалізується. Але друга група зустрічається дуже рідко. Найчастіше це тривалий або довічне лікування.

Чи є які-небудь побічні дії у лікування при артеріальній гіпертензії?

Побічні дії є, безумовно. Деякі лікарські препарати досить сильні, тому важливий грамотний підхід. Коли я викладала студентам нашої медичної академії (ЮУГМУ), я завжди казала: препаратів безліч, тому важливо грамотно підібрати відповідний конкретному пацієнту.

Рекомендації лікаря: як попередити артеріальну гіпертензію

Всі препарати відрізняються за своїми характеристиками, тому конкретному пацієнту потрібно тонко підбирати препарати індивідуально. Можна призначити одну групу, але різні препарати. Наприклад, є пацієнт з ожирінням, і йому призначимо водорозчинний препарат, інший пацієнт — з нормальною масою тіла, тому йому більше підійде жиророзчинний препарат.

З цієї причини я закликаю всіх пацієнтів ніколи не керуватися порадами сусідок, оскільки грамотний лікар підбере те, що вам потрібно з урахуванням побічних ефектів. Буває так, що один побічний ефект компенсує іншій: один препарат затримує калій, інший — виводить його. Або один збільшує пульс, а інший його знижує. Якщо призначимо їх в комплексі, то ефекти скомпенсируются. І навпаки, якщо ми неграмотно призначимо, то побічні ефекти посиляться.

Медичний центр «Резонанс-Мед», Челябінськ, вул. Машинобудівників, 16

  • 3669