57

0
104

Стали відомі ранні симптоми хвороби Альцгеймера

Такі симптоми, як депресія, тривожність, порушення сну і втрата апетиту можуть служити ранніми маркерами розвитку хвороби Альгеймера, вважають фахівці з Університету Каліфорнії.

До цього висновку експерти дійшли, проаналізувавши зразки тканин головного мозку більше тисячі покійних старше 50 років. Біоматеріали були надані бразильським биобанком Brazilian Biobank for Aging Studies.

Примітно, що люди, чий мозок досліджували вчені, за життя від хвороби Альцгеймера не страждали. Однак майже у половині зразків фахівці знайшли ознаки дегенерації тканини, які відповідають змінам, що відбуваються у головному мозку при цьому захворюванні.

Отримані результати були зіставлені з інформацією, яку надали близькі літніх людей, проводили з ними багато часу.

Як допомогти родичеві з депресією: 5 порад

Фахівці зазначили, що у людей з ранніми змінами мозку, але при цьому здоровою пам’яттю, зустрічався як мінімум один, а то й кілька перерахованих вище нервово-психічних симптомів. На наступній стадії змін проявлялося ще й тривожне збудження. При цьому властиві хвороби Альцгеймера втрата пам’яті і марення фіксувалися вже пізніше — коли зміни починали зачіпати кору півкуль головного мозку

Таким чином, вчені припустили, що перераховані вище симптоми не викликають хворобу Альцгеймера, а є її найбільш ранніми симптомами. Ця гіпотеза може пролити світло на методи ранньої діагностики хвороби і уповільнення перебігу захворювання.

«Це відкриття свідчить про те, що люди з такими нервовими і психічними симптомами, як депресія, тривожність, порушення сну і втрата апетиту, цілком можливо, вже хворі хворобою альцгеймера», — говорить фахівець в області неврології і автор дослідження Лев Грінберг.

Хвороба Альцгеймера вже асоціювали з даними симптомами, зокрема, передбачалося, що саме вони є першими маркерами захворювання. Тим не менш, їх зв’язок з недугою залишалася неясною. Так, деякі вчені припускали, що спусковим механізмом виникнення хвороби можуть бути не тільки депресія та інші психічні розлади, але і ліки, які призначають для їх лікування.

Саме хвороба Альгеймера в більшості випадків є причиною деменції — стану, який характеризується деградацією пам’яті, мислення, поведінки і здатності виконувати щоденні дії. Сьогодні у світі налічується понад 50 млн осіб з деменцією, як правило — це літні люди.

Джерело: Technology Networks