53

0
136

Вчені порекомендували не боятися пологів стимульованих

Штучна стимуляція пологів на 39-му тижні вагітності корисна як для матері, так і для новонародженого, повідомляє видання Ultrasound in Obstetrics and Gynecology.

Вагітність, що триває понад 39 тижнів, часто пов’язана з розвитком ускладнень як у матері, так і у дитини. На думку експертів, стимуляція штучних пологів на 39-му тижні гестації має ряд переваг для здоров’я мами і малюка.

Індукція пологів знижує ризик кесаревого розтину, розвитку артеріальної гіпертензії у вагітних, а також знижує потребу новонароджених респіраторної підтримки.

Поради акушера-гінеколога для майбутніх мам

«Проаналізувавши протягом багатьох неускладнених одноплодных вагітностей, ми прийшли до висновку, що штучна стимуляція пологів, починаючи з 39-го тижня, безпечна і, більш того, корисна для майбутніх мам, — зазначає автор дослідження Александрос Сотириадис з Університету Аристотеля в Салоніках. — Проте, жінки повинні бути в курсі, що індукційні пологи можуть бути більш болючими і тривалими, ніж спонтанна пологова діяльність».

Коментар фахівця

Андрій Петрович Булах, лікар-сексолог, психотерапевт, медичний центр «Доктор Булах», Єкатеринбург:

— З точки зору фізіології пологової діяльності, відомо, що пологи «запускаються» дитиною, коли він готовий народитися, або коли виникли несприятливі умови для подальшого продовження вагітності (важка гіпоксія, токсичні зміни, гормональний дисбаланс і так далі).

У нормі вагітність триває від 38 до 42 тижнів в залежності від особливостей організму жінки, факторів, що впливають на ріст і розвиток плоду. Справжнє переношування зустрічається вкрай рідко і легко діагностується.

У статті не вказані конкретні способи стимуляції родової діяльності, але більшість методів несприятливо впливають на організм жінки, підвищуючи ризик травматизації матері і плода під час пологів. Саме тому стимуляція проводиться за показаннями.

Крім того, не вказані віддалені наслідки стимульованих пологів, а добре відомо, що багато негативні наслідки розвиваються протягом 1 — 3 років після пологів. З моєї точки зору, проведення стимуляції пологів без показань може негативно позначитися на здоров’я матері і дитини.

Джерело: EurekAlert!