49

0
160

Опитування: більшість росіян не вірять щеплень від грипу

Проведене порталом «Здоров’я Mail.ru» дослідження показало, що більше половини жителів Росії — 62% — не вірять в ефективність вакцинації від грипу. Участь в опитуванні взяли 16 516 користувачів сервісу.

Серед 37% респондентів, які довіряють вакцинації, щорічно щеплення роблять лише 35%. 29% росіян проходять вакцинацію у тому випадку, якщо це зручно — наприклад, коли щепитися можна на роботі.

Більшість опитаних (54%) вважають, що найбільш вдалий час для вакцинації — це вересень. 16% вважають за краще робити щеплення пізніше — у жовтні або в листопаді.

Більша частина респондентів (59%) відповіла, що в якості вакцини вони б вибрали препарат іноземного виробництва. Вітчизняної вакцини довіряють 41% росіян.

Які продукти допоможуть підвищити імунітет?

72% осіб з тих, хто робить щеплення від грипу, повідомили, що не хворіють на грип протягом року.

18% респондентів вважає, що кращий засіб від застуди — це чай з малиною. Ще 18% лікуються вітчизняними противірусними препаратами, 16% — антибіотиками, 13% — імуномодуляторами.

Чверть росіян (27%) вважають, що попередити грип допомагає загартовування. 23% у сезон захворюваності воліють уникати місць масового скупчення людей. 13% в якості профілактики обирають курс противірусних препаратів, 12% — оксолінову мазь і ще 12% — мають медичну маску.

Раніше Міністр охорони здоров’я РФ Вероніка Скворцова заявила, що в цьому році відомство закупило на 7% більше вакцин. За її словами, це дозволить розширити охоплення вакцинації населення порівняно з минулим роком.

На сьогоднішній день щеплення від грипу зробили майже чверть росіян. До завершення вакцинації залишився ще місяць. Лікарі нагадують, що для формування імунітету після вакцинації повинен пройти 21 день.

Джерело: Медвестник