45

0
98

Створені «розумні» стікери для моніторингу здоров’я

Фахівці Університету Пердью розробили перші у світі електронні стікери для тіла, які дозволяють користувачеві в режимі реального часу стежити за станом свого здоров’я. Результати роботи представлені в журналі ACS Advanced Materials and Interfaces.

«Розумні» стікери зроблені з біосумісною і дихаючої целюлози і легко кріпляться до тіла. З їх допомогою користувач може моніторити рівень своєї фізичної активності, а також стежити за ризиками для здоров’я, у тому числі за станом серцево-судинної системи. Стікери призначені для одноразового використання.

Медичні пристрої для літніх: топ 5

Нову розробку можна використовувати в якості електрофізіологічних датчиків для зняття електрокардіограм, электромиограмм і электроокулограмм, в тому числі під водою, для термотерапевтического лікування суглобів, вимірювання температури тіла і т. д.

При створенні пристрою спеціалісти особливу увагу приділили зручності та ергономіці. Стікери щільно прилягають до тіла і не викликають побічних реакцій. Завдяки змієподібної форми, вони добре тягнуться, не відчуваються на шкірі, а спеціальне напилення дозволяє відштовхувати воду, масло, пил і бактерії.

Технологія виробництва «розумних» наклейок аналогічна тій, що використовується для високошвидкісного друку книг. За рахунок низької вартості і універсальності застосування пристрою можуть стати альтернативою багатьом дорогим методиками.

Розробники відзначають, що пристрій стане в нагоді пацієнтам, які пережили операцію на серці, спортсменам, яким необхідно контролювати показники під час тренувань, людям, що страждають порушеннями сну, а також у багатьох інших випадках, що вимагають самодіагностики.

Джерело: Purdue University