43

0
157

Вчені розповіли, чому дітям необхідний повноцінний сніданок

Відсутність поживних сніданків в дитинстві веде до розвитку захворювань серцево-судинної системи у дорослому віці. До такого висновку прийшли фахівці інституту харчування IS-FOOD спільно з ученими з Університету Гранади.

Вчені проаналізували харчові звички 203 дітей у віці від 8 до 12 років. Результати досліджень показали, що у 13% дітей, завтракавших нерегулярно або висококалорійною їжею з низькими поживними властивостями, підвищений рівень холестерину і сечової кислоти. Більш того, у них виявлена резистентність до інсуліну. Така їжа негативно впливає на метаболізм глюкози —при чому навіть у тих дітей, які мінімум годину в день займається фізичною активністю.

Дитячий лікар і не по-дитячому серйозні проблеми

«Сніданок — це найважливіший прийом їжі, — зазначає Идоя Лабайен, викладач інституту харчування IS-FOOD. — Незважаючи на це, багато діти йдуть в школу, не поснідавши. У підсумку до обіду вони відчувають себе набагато більш голодними. Відсутність сніданку безпосередньо пов’язане з ожирінням і іншими розладами харчової поведінки. Саме тому ранковий прийом їжі повинен стати однією з найважливіших заходів профілактики дитячого ожиріння».

Експерти підкреслюють, що існуючі програми харчування для дітей повинні обмежувати споживання їжі, що володіє високою калорійністю і низькою поживною цінністю. В першу чергу, це стосується «ультра-оброблених продуктів»: снеків, чіпсів, шоколадних батончиків, газованих напоїв, фаст-фуду, заводський випічки і т. д.

Джерело: EurekAlert!