40

0
177

Депресію навчилися визначати по постам в Facebook

Американські вчені запропонували новий спосіб діагностики депресії на ранніх стадіях за допомогою постів користувачів в соціальній мережі Facebook. Результати відповідного дослідження опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фахівці проаналізували сторінки 683 користувачів Facebook і з’ясували, що у 114 осіб, страждаючих депресивним розладом, перші симптоми цього психічного захворювання з’явилися за три місяці до постановки офіційного діагнозу. Точність прогнозу при цьому склала більше 70%.

Як уникнути осінньої депресії?

В рамках дослідження експерти вивчали лексику, частоту і довжину постів, а також геотеги публікацій. В якості мовних маркерів розглядалися емоційні, міжособистісні і когнітивні параметри. До перших належить, наприклад, смуток, до других — почуття самотності, ворожість, а до третіх — зацикленість на своєму «я».

Експерти впевнені, що аналіз депресії за допомогою соціальних мереж згоди з користувачів може стати корисним доповненням до існуючих методів скринінгу і моніторингу захворювання.

За даними ВООЗ, депресія є найбільш поширеним психічним розладом у світі. На сьогоднішній день у світі страждають депресією 300 млн осіб різних вікових груп. В минулому році організація назвала депресію основною причиною непрацездатності у всьому світі.

Джерело: PNAS