39

0
145

Експерти з’ясували, яка дієта покращує роботу мозку

Фахівці Центру Сандерса-Брауна з проблем старіння при Університеті Кентуккі розповіли, що кетогенна дієта може покращувати когнітивні функції головного мозку. Ефективність низкоуглеводного раціону харчування підтверджують результати досліджень, проведених на мишах.

Кетогенна дієта характеризується високим вмістом жирів, помірним вмістом білків і низьким вмістом вуглеводів. В якості «палива» при такому раціоні харчування організм використовує кетони — речовини, що продукуються печінкою з жиру. Кетогенну дієту ще часто називають низкоуглеводной.

Щоб вивчити вплив кетодиеты на організм, вчені провели два дослідження, обидва на мишах. Мета першого — перевірити, чи впливає дієта на нейросудистые функції, включаючи сенсорні, рухові функції, а також кровообіг головного мозку.

Їжа для мозку: 5 продуктів, які зроблять вас розумнішими

У мишей, протягом 16 тижнів харчувалися низкоуглеводной їжею, покращився приплив крові в мозок, мікрофлора кишечника стала більш збалансованою. За час експерименту миші скинули вагу, в їх крові помітно знизився рівень глюкози.

Кетодиета також збільшила кліренс (швидкість обміну) бета-амилоидного білка в головному мозку мишей. Між тим, скупчення бляшок іменного цього речовини сприяє виникненню хвороби Альцгеймера.

«Результати останніх досліджень свідчать про те, що нейрососудистую цілісність, яка впливає на когнітивні здібності мозку, можна регулювати за рахунок кишкових бактерій, — розповідає автор дослідження Ай-Лінг Лін. — Тому ми вирішили з’ясувати, чи може кетодиета покращувати функції судин головного мозку і знижувати ризик нейродегенерации у молодих здорових мишей».

В рамках другого дослідження вчені за допомогою нейровізуалізації вивчили реакцію мишей на прийом рапамицина і раціон з обмеженою калорійністю. Виявилося, що низькокалорійне харчування покращує нейрососудистое і метаболічну функціонування в організмах вікових мишей, тим самим захищаючи їх мозок від пошкоджень.

Джерело: MedicalNewsToday