34

0
123

Стало відомо, чому діти бояться лікарів

Дослідники з Дитячого госпіталю при Університеті Мічигану провели опитування, який допоміг виявити основні причини, по яких діти відчувають страх перед медичними фахівцями.

Результати опитування показали, що половина дітей у віці від 2 до 5 років боїться походів до лікаря. Деякі діти при вигляді лікаря відчувають настільки сильний страх, що кожен п’ятий батько не може зосередитися на тому, що в цей час говорить йому лікар або медсестра. За словами багатьох батьків, саме страх дитини змушує їх відкладати планову вакцинацію і огляд.

Дитячий стоматолог — це не страшно

66% дітей у віці 2-3 років бояться уколів, 43% — незнайомих людей навколо. Страх перед уколом також є основною проблемою серед старших дітей — у віці 4-5 років. 14% з них бояться незнайомих людей, а 13% пов’язують свій страх з негативними емоціями, отриманими під час останнього візиту в клініку.

Дитячий страх перед лікарями виявився заразливим. 9% батьків зазначили, що не можуть нормально спілкуватися з медиком, бачачи, як нервують їхні діти. 4% респондентам довелося з-за цього відкласти планову вакцинацію, а 3% зовсім відмовилися від ідеї показати малюка фахівця.

«Батьки сходяться на думці, що найбільше діти бояться уколів, — йдеться в прес-релізі університету. — Це особливо важливо, якщо дитина маленька, і йому належить зробити ряд щеплень. Заспокоїти малюка можна за допомогою обіймів, відволікаючих пісеньок і відео. Перед тим, як будуть робити укол, можна трохи покашляти, це переключить увагу дитини».

Коментар фахівця

Ярмолюк Тетяна Костянтинівна, лікар-педіатр МЦ «СВІТУ» (Єкатеринбург):

— Це абсолютно нормально, що дитина боїться щеплень і лікарів. Проблема в тому, що із-за страху дитина може довго не зізнаватися в поганому самопочутті. Доросла людина завжди може визначити, що з малюком щось відбувається, навіть якщо він ретельно це приховує. Плаксивість, відсутність апетиту, небажання грати і т. д. повинні насторожити уважних батьків. Помітивши зміни в поведінці та стані, відразу зверніться до педіатра. І тут можна дати кілька порад:

По-перше, не варто заздалегідь накручувати себе, діти відчувають стан дорослих, якщо мама нервує — малюк відразу відчуває недобре.

По-друге, підійдіть відповідально до вибору клініки і лікаря. Хороший педіатр завжди знайде контакт навіть з самим «полохливим» малюком, переведе його увагу від неприємної процедури на щось інше. У нашому медичному центрі, наприклад, розроблена спеціальна програма дитячої лояльності. За візит до лікаря або здачу аналізів — діти отримують Сертифікат сміливості, куди вклеюються наклейки за відвідування.

Будьте уважні, слідкуйте за дитиною — тільки так ви допоможете йому уникнути проблем зі здоров’ям!

Джерело: Web MD