31

0
139

Вчені запропонували лікувати біль у спині по-новому

Фахівці з Медичного центру Університету Раш запропонували лікувати хронічний біль у спині за допомогою нового методу стимуляції нервів. Відповідний звіт було днями представлений на щорічному засіданні Американського товариства анестезіологів.

Мова йде про такому інноваційному методі, як стимуляція ганглія дорзального кореня. На відміну від інших відомих способів лікування, наприклад, стимуляції спинного мозку, він діє тільки на «хворі» нервові волокна — тобто ті, що передають сигнал з вогнища болю. Крім того, нова терапія забезпечує більш тривалий знеболюючий ефект.

Як зберегти хребет здоровим: чотири цінних ради

Пацієнти з хронічним болем у спині і нижніх кінцівках, яким встановили стимулятор, відзначили значне поліпшення стану навіть через рік після встановлення приладу.

“Багато з них до цього перепробували всі методи лікування: від наркотичних препаратів до стимуляції спинного мозку і хірургічного втручання, проте жоден спосіб не приніс довготривалого полегшення”,— зазначив професор анестезіології Університету Раш і автор дослідження Роберт Дж.Маккарті.

За даними російських епідеміологічних досліджень, 24,9 % випадків звернень за амбулаторною допомогою серед пов’язані з болем в нижній частині спини. Біль у спині займає друге місце за кількістю днів і третє місце по випадків тимчасової непрацездатності серед усіх класів хвороб.

Джерело: MedicalNewsToday