3

0
136

Офісним працівникам порадили частіше вставати з-за столу

Учені з Великобританії і Австралії опублікували дослідження, в якому йдеться про користь чергування роботи стоячи і сидячи. На думку фахівців, такий робочий режим знижує відчуття втоми і підвищує настрій.

Участь в незвичайному експерименті взяли 146 офісних співробітників, яких розділили на групи по 69 і 77 осіб. Першою запропонували працювати в звичній манері — за робочим столом, іншій половині учасників робочі місця організували таким чином, щоб можна було час від часу працювати стоячи. Середній вік учасників, 80% з яких — жінки, склав 41,2 року.

Тромбофлебіт: хто в зоні ризику?

Дослідники протягом року спостерігали за тим, в якому положенні воліють працювати офісні співробітники, як змінюється рівень їх фізичної активності і настрій в цілому. Поряд з цим вчені стежили за антропометричними показниками і даними аналізу крові учасників.

На початку експерименту учасники працювали сидячи в середньому 9,7 годин в день. Через три місяці кількість часу, який співробітники чергується з режимом провели за робочим столом, знизилося на 50,62 хвилини, через півроку — на 64,40 хвилини, а через рік — і зовсім на 82,39 хвилин. При цьому учасники відзначили зниження втоми, відчуття неспокою, в цілому помітивши, що якість їх життя в такому робочому режимі стало набагато краще. Учасники зі стаціонарним робочим місцем, навпаки, стали проводити час сидячи на 8 хвилин більше.

Джерело: The BMJ