277

0
84
Як не забути про відпочинок у робочій рутині

Як швидко відновитися за короткі вихідні, якщо ви працюєте в офісі? А якщо, навпаки, трудіться на будівництві, або зайняті у власному бізнесі? Клінічний психолог Євгенія Лютова нагадує, що відпочинок верхи на дивані навряд чи допоможе відновитися для нових трудових подвигів.

Баланс роботи та відпочинку виглядає приблизно так

Темп життя сьогодні такий, що за один день людина проживає безліч подій. Крім нескінченних дедлайнів на роботі хочеться побувати на виставці, не пропустити прем’єру фільму, зустрітися з друзями, встигнути сходити на заняття з саморозвитку або іноземної мови.

Як стільки встигати і не перетворитися в невротика? Вся справа в балансі роботи і відпочинку.

Як правильно відпочивати після офісної роботи

При слові «відпочинок» більшість представляє диван і подушку. Але організм влаштований так, що повноцінним відпочинок стає не при абсолютному спокої, а тільки тоді, коли ми міняємо вид діяльності. Це доведено В. М. Сєченовим ще в 19 столітті.

Краща алегорія для зміни діяльності

Кардіологи стверджують, що хороше самопочуття залежить від рівня активності, рухливості суглобів, так і психологічно приємно, коли відчуваєш себе в тонусі.

Якщо робота кабінетного типу, офісна, то краще присвятити час активним видам відпочинку. Добре підійдуть велосипедна або піша прогулянка, заняття в спортзалі, танці, плавання.

Навіть якщо у вас немає свого велосипеда, можна взяти його в оренду

У вихідні дні теж варто віддати перевагу активність. Взимку це лижна прогулянка в лісі або парку, ковзани, відвідування музеїв і виставок. До таких видів дозвілля відноситься і шопінг. Скільки кілометрів треба пройти, щоб вибрати річ своєї мрії!

Час від часу можна влаштовувати спа-день, присвятивши час догляду за своїм тілом. Подібні процедури спрямовані на релаксацію, очищення не тільки тіла, але і розуму від негативних емоцій і тривожних думок.

Спа відмінно знімає напругу після трудового дня

Влаштуйте невелику подорож. Так багато цікавого і незвичайного знаходиться поруч з нами — достатньо почати звертати на це увагу. Подорожі дозволяють відкрити в собі інстинкт першовідкривача, знову стати маленьким і незначним, пізнавати нове. Навіть якщо подорож триватиме лише два дні — суботу та неділю.

Відключитися від роботи відмінно допомагають оригінальні захоплення. Для молодих людей — джампінг, тілесні та перформативні практики, ораторське мистецтво, екстремальні види розваг.

Для категорії людей постарше підійдуть вихідні на дачній ділянці. Догляд за квітами і власним садом дуже заспокоює і приводить в гармонію з природою.

Вихідні на дачі — це здорово

З дітьми вихідні стають ще більш насиченим. Є величезна кількість майстер-класів різної тематики, які можуть здивувати і дітей, і батьків.
Можна самим придумати сценарій дитячого свята з пошуком скарбів, і повернутися, нехай ненадовго, в дитинство.

Як відпочивати тим, чия робота вимагає фізичної праці і великих енерговитрат

Після фізичної роботи краще вибирати заняття, що вимагають роботи розуму. Спробуйте почитати книгу, розгадати кросворд або судоку, скласти пазли.

Інтелектуальні ігри в дружній компанії — це завжди весело!

Якщо ви любите спілкуватися в компанії — вам сподобаються командні інтелектуальні ігри, такі, як Squiz (Сквіз), або барна вікторина.

Не варто проводити всі вихідні на дивані перед телевізором — це може призвести до апатії. Вибирайте прогулянку в парку або в лісі.Свіже повітря наситить кров киснем, і допоможе відновленню сил під час сну.

Сомнологи рекомендують витрачати на сон не менше 7 годин. Під час сну мозок зчитує всі показники і імпульси з внутрішніх органів, координує систему.

Взяти і просто виспатися – деколи найкраще рішення

Після вихідних днів, проведених активно і з користю для здоров’я, на роботу ви прийдете в гарному настрої, з запасом сил та енергії. Щоб не забути про час, який ви збиралися присвятити собі, можна поставити собі щоденне нагадування в додатку Medical Note.

Напевно ви вже не раз чули ці поради. Але наше завдання — не відкрити вам Америку, а нагадати про те, які безмежні можливості для повноцінного відпочинку є у всіх нас.

Бережіть себе і своє здоров’я!

  • 597
Запис до лікаря

Крилова Світлана Олександрівна

психолог
Медичний центр Лікар Плюс