266

0
138
9 дивовижних фактів про чоловічому тілі

Вчені з усього світу продовжують досліджувати відмінності між чоловіком і жінкою, і з кожним роком відкривають нові цікаві факти. Безперечно, чоловіки — чудові і унікальні створіння, і багатьом відрізняються від дам.

У чому ж полягають особливості представників сильної статі? Постійний автор Medical Note Любов Какурина виявила 9 цікавих фактів про чоловічому тілі, які, сподіваємося, вас здивують.

1. У чоловіків великий і важкий мозок

Чоловічий мозок більший жіночого в середньому на 8-13%, і важче на 150 грам. Мозок середньостатистичного чоловіка важить близько 1425 грам.

Однак питання про співвідношення розміру головного мозку і розумових здібностей досі не вирішене. Відомо, що мозок В. З Тургенєва був дуже великим і важив 2012 г. З іншого боку, мозок Ейнштейна був меншим середнього розміру і важив всього 1230 грам — що, однак, нобелівському лауреату зовсім не заважало.

2. У третини чоловіків утворюється лисина

Корінь зла в тому, що сили організму просто не встигає відновлювати випали волоски. Алопеція виникає не тільки в поважному віці, але й у молодих людей в 20-30 років.

Вважається, що на один квадратний сантиметр шкіри голови у брюнетів припадає приблизно 330 волосків, у блондинів — 380, у рудих — 450 волосся. Випадання спершу не очевидно, але поступово волосся рідшає, і з’являється лисина.

Однак чоловікам не варто так вже сильно переживати з цього приводу, адже багатьом жінкам подобається «гладка» голова.

3. Чоловічий таз тільки здається більш вузьким, ніж жіночий

Багато хто думає, що таз жінки ширший, ніж таз чоловіки. Однак це не зовсім так. У чоловіків і жінок одного зросту ширина тазу приблизно однакова. Якщо у чоловіка таз 25 см в ширину, то у жінки — 26 див. А у висоту чоловічий таз ще й більше — 20 см, а у пані — 18 див.

Чому ж нам здається по-іншому? Вся справа в стегнових кістках. Особливість чоловічого тіла в тому, що ці кістки кріпляться до тазу під кутом 135 градусів, і спрямовані всередину. А у дам стегнові кістки кріпляться до тазу під кутом 90 градусів. Тому (а ще завдяки підшкірного жиру) жіночий таз здається більшим.

4. Посилені тренування роблять чоловічі кістки міцніші

Вчені довели, що чим більше чоловік тренується або займається спортом, тим міцніше і масивніше стає його кісткова система. Зміцнення кістки — відповідь організму на підвищену фізичну навантаження або активність.

Цим користуються професійні каратисти. Постійні тренування, звичка до ударів і ударів роблять кісткову систему спортсменів сильною і міцною. Тому вони легко можуть розбити цеглу рукою.

Дамам подібними вправами захоплюватися не варто. З-за гормональних особливостей жіночі кістки з віком зазвичай стають більш крихкими, ніж були в юності, тому можуть не витримати каратистской навантаження.

5. Грудні залози чоловіків можуть виділяти молоко

У чоловіків, як і у жінок, є молочні залози, здатні виробляти грудне молоко. Це пов’язано з тим, що у чоловіків виробляється гормон пролактин, який відповідає за вироблення молока.

Кількість пролактину в чоловічому організмі збільшується на тлі голодування і деяких інших факторів. Причому відомі випадки, що чоловіки вигодовували грудних дітей.

Агентство «Франс Прес» повідомило про 38-річного жителя Шрі-Ланки, який вигодував двох дітей, коли його дружина померла при пологах. Подібні випадки зафіксовані очевидцями у тубільців в Південній Америці.

6. Чоловіки сприймають колір інакше, ніж жінки

Дослідження фахівців з Університету Нью-Йорка показали, що мозок чоловіка обробляє дані про колірній гамі трохи інакше, ніж жінки.

У ході експерименту фахівці показували світлові спалахи чоловікам і жінкам, і пропонували сказати, який колір бачать випробовувані. З’ясувалося, що якщо чоловік бачить апельсин, то він для нього «більше червоний, ніж для жінки. Зелена трава для чоловіка «більш жовта», тоді як для жінки вона «більш зелена».

Вчений Ізраїль Абрамов вважає, що відмінність у сприйнятті кольору у представників різних статей не можна пояснити відмінностями у будові ока. Ймовірно, відповідь криється в тому, що під впливом тестостерону головний мозок інакше сприймає і обробляє сигнали, що надходять від органів зору.

7. Чоловіки хворіють частіше за жінок

Вчені з’ясували, що чоловіки з високим рівнем тестостерону мають більш слабку імунну систему, ніж жінки. Справа в тому, що головний чоловічий гормон тестостерон знижує кількість клітин, які борються з хвороботворними бактеріями.

Відомо, що у сильної половини в 10-20 разів більше тестостерону, ніж у жінок. Тому чоловіки більше схильні до вірусних інфекцій, грипу та ГРВІ, ніж прекрасні дами.

8. У чоловіків велике серце

Серце кожної людини завбільшки з її кулак, так що серце в чоловіка однозначно більше, ніж у жінки. Серце представника сильної статі важить в середньому 310 грам, а дами — всього 240 грам. Відповідно, і обсяг крові у чоловіків більше — 5-6 літрів, а у жінок лише 4-4,5 л.

Цікаво, що енергії, яке серце виробляє за день, вистачить, щоб проїхати 32 кілометри на автомобілі. Якщо ж акумулювати серцеву енергію за все життя, то її вистачить, щоб з’їздити на місяць і назад.

9. Чоловіки з високим IQ воліють ЗСЖ

Вчені з Каролінського університету в Стокгольмі вивчили залежність рівня IQ чоловіки і способу життя, який він веде. Дослідження показали, що низький рівень IQ часто веде до нездорового способу життя. Зокрема, до зловживання алкоголем.

Фахівці вивчили дані близько 50 тисяч шведів, які народилися між 1949 і 1951 роками. Вчені підкреслили, що надмірність у вживанні спиртного може бути пов’язано не тільки з рівнем інтелекту, але і з емоційними проблемами. Тому цей факт про чоловічому тілі не зовсім однозначна.

Тим не менш, фахівці вважають, що високий IQ веде до більш здорового способу життя.

Наукові дослідження підтверджують, що чоловіки прекрасні і унікальні. Втім, пані і самі це знають, адже ми любимо своїх синів, чоловіків, батьків.

І тепер ми знаємо про них трохи більше.

  • 640
Запис до лікаря

Обухів Андрій Васильович

терапевт
багатопрофільна клініка доктора Симкина