22

0
237

Вчені розповіли, як засипати швидше

Речі з вовни можуть бути ефективним засобом від безсоння, вважають австралійські вчені. Забезпечуючи тілу тепловий комфорт, шерсть сприятливо впливає на час засинання та якість сну в цілому. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature and Science of Sleep.

Щоб перевірити цю теорію, вчені провели два дослідження. Перший експеримент пройшов за участі 17 студентів у віці від 20 років. Учасники, одягнені в піжаму з мериносової вовни, заснули в середньому на 4 хвилини швидше, ніж ті, хто ліг спати в одязі з бавовни. Крім того, вночі студенти у вовняній піжамі спали на 7 хвилин більше.

Безсоння: причини і лікування

Участь у другому експерименті взяли 36 літніх людей у віці від 65 до 70 років. У їх випадку одяг з вовни виявилася ще більш ефективною. Тим, хто надів вовняні речі, вдалося заснути за 12 хвилин — приблизно в два рази швидше, ніж в одязі з бавовни або поліестеру.

Температура повітря в приміщенні при цьому становила близько 17 градусів тепла.

«Шерсть набагато краще регулює температуру тіла, утримуючи тіло в так званій зоні теплового комфорту, — відзначають експерти. — Саме тому ви швидше засинаєте, а сон в цілому стає більш якісним».

Джерело: Independent