2

0
161
Мезотерапія: все про популярному методі боротьби зі старінням

На що тільки не підеш, щоб продовжити молодість. І якщо нашим бабусям для цього доводилося вишукувати рецепти різноманітних і часто абсолютно непотрібних масок, то до послуг сучасних красунь величезний спектр косметологічних процедур для боротьби з віковими проблемами шкіри. Одна з них — мезотерапія.

Ця методика передбачає введення в шкіру за допомогою тонкої голочки коктейлю активних речовин: вітамінів, мікроелементів, амінокислот і т п. В результаті шкіра обличчя виглядає свіже, поліпшується її тонус і зникають дрібні зморшки і круги під очима.

Мезотерапія — як вона «працює»

Як відомо, звичайні омолоджуючі креми, який би чудовий склад вони не мали, не можуть проникнути в глибокі шари шкіри, а тому працюють тільки зовні, на рівні епідермісу. При цьому тонус шкіри безпосередньо залежить від стану розташованих у більш глибокому її шарі (дермі) волокон колагену і еластину, а також водного гелю, що займає простір між волокнами і складається в основному з гіалуронової кислоти.

Також у дермі містяться кровоносні судини, сальні і потові залози. Їх стан теж відбивається на зовнішньому вигляді шкірного покриву.

Мезотерапія дозволяє донести активні речовини безпосередньо в дерму і, в залежності від складу, що використовується для проведення процедури мезококтейля, вирішити різні завдання: від боротьби з акне до стимулювання власного синтезу колагену і еластину.

Як проводиться мезотерапія

Існує кілька різновидів мезотерапії. Найбільш поширена методика — класична ін’єкційна мезотерапія — введення обраного складу в епідерміс і дерму тоненькими голочками. Як правило, вручну, але в ряді випадків використовується спеціальний апарат.

Класичною технікою введення препарату є напаж, коли косметолог проводить множинні ін’єкції під певним кутом на глибину не більше 2 мм Така процедура проходить практично безболісно. Ледь помітні почервоніння в місці уколов зазвичай проходять вже через 15-20 хвилин.

При використанні техніки интрадермальной папули склад вводиться глибше, а на шкірі з’являються маленькі папулки (як при проведенні реакції Манту). Вони повинні пройти протягом 1-3 днів, але іноді можуть протриматися і до тижня.

Старіння шкіри обличчя і як з ним боротися: особливості догляду в 25, 30, 40 і 55+ років

Якщо мезотерапія проводиться не з профілактичною метою, а для боротьби з вже проявилися віковими змінами, в першу чергу обкалываются найбільш проблемні ділянки, а потім вся поверхня обличчя і шиї.

Фракційна мезотерапія передбачає обколювання препаратом лише визначених, найбільш проблемних ділянок. Також використовуються лазерна мезотерапія, ультрафонофорез і інші різновиди методики.

Відразу після процедури мезотерапії шкіра виглядає свіжий вигляд, але максимальний ефект проявиться приблизно через місяць — за цей час процеси регенерації досягнуть піку.
Як правило, для стійкого ефекту потрібно не менше п’яти процедур і наступні підтримують курси, але тут все індивідуально і залежить від стану шкіри пацієнтки.

Деякі салони пропонують проведення мезотерапії з допомогою мезороллера — приладу, що представляє собою валик з крихітними сталевими голками. Виробники запевняють, що мікроголки, короткочасно проколюючи шкіру, стимулюють її самовідновлення і вироблення власного колагену, а утворені мікроканали дозволяють проникнути вглиб шкіри терапевтичним сироваткам і мезококтейлям.

Цей метод досить спірне, і більшість косметологів ставляться до нього скептично. Однак є чимало позитивних відгуків його застосування як в салонах краси, так і в домашніх умовах.

Коли починати мезотерапію

З фізіологічної точки зору процеси старіння в шкірі починаються вже з 25 років, задовго до появи перших зморшок. Деякі косметологи вважають, що вже у цьому віці варто починати проходити курси мезотерапії, щоб запобігти появі вікових змін.

Інші фахівці в такому юному віці ін’єкційні методики з омолоджувальної метою використовують тільки у разі передчасного старіння.

Переваги мезотерапії

Головне перевагу мезотерапії в тому, що ця методика не просто візуально покращує зовнішній вигляд шкіри, а саме покращує її стан і уповільнює старіння.

Важливо і те, що ефект від мезотерапії закріплюється надовго.

Фактори, що прискорюють старіння шкіри

Застосовуються препарати безпечні, не викликають звикання і мають невелику кількість протипоказань.

Мінуси мезотерапії

Мінусів у даної методики не так багато. Деякі жінки випробовують страх перед ін’єкціями, незважаючи на крихітний діаметр мікроголки.

Як і будь-який вплив, мезотерапія може викликати алергійну реакцію. Крім того, в місці вкола можуть з’явитися невеликі синці, які, втім, досить швидко сходять.

Головний ризик при проведенні мезотерапії — потрапити в руки недосвідченого спеціаліста. В цьому випадку процедура може виявитися трохи болючою і обернутися такими ускладненнями, як інфікування і омертвіння клітин шкіри.

Зважилися на мезотерапію — вирушайте до перевіреного косметолога, переконайтеся, що він використовує якісні препарати. Якщо проходите інші омолоджуючі процедури, обов’язково скажіть про це фахівця, адже не всі вони сумісні.

Протипоказання до проведення мезотерапії

Утриматися від проведення мезотерапії необхідно при вагітності, лактації та менструації, гострих вірусних і запальних захворюваннях, герпесі, низькому порозі больової чутливості і панічної боязні голки, при прийомі антикоагулянтів або дезагреганти, порушення згортання крові, схильність до алергії, наявність пухлин, цукрового діабету і деяких інших захворювань. Обов’язково обговоріть з косметологом стан вашого здоров’я перед процедурою.

Здоров’я і краси!

  • 527