192

0
128
Фітнес-мотивація: як змусити себе займатися

Приємно присвячувати час спорту, якщо заняття подобаються. А як бути, якщо займатися «положено», але зовсім не хочеться? Розбираємося разом з клінічним психологом Євгенією Лютовой.

Як кинути все і почати тренуватися?

Як визначитися з цілями і почати займатися: план дій

Можливо, прийшла пора згадати, коли і чому вам прийшла ідея зайнятися спортом. Заради підтримки себе у формі? Або ваша мета — скинути пару зайвих кілограм, щоб краще виглядати на фотографіях? Настала пора це з’ясувати.

1. Визначтеся з цілями

Якщо ви віддаєте собі звіт, навіщо слід зайнятися спортом, вам буде простіше почати. Якщо мета велика, можна досягти її швидше, поділивши на кілька дрібних.

Припустимо, ви хочете схуднути на 10 кілограм. Отже, можна почати скидати вагу можна з 500 грамів на місяць. Так ви будете бачити реальний результат, і мотивація збережеться надовго. Чим конкретніша мета, тим вище шанс її досягти.

Часто початківці розраховують побачити результат у найближчі дні, але потрібно розуміти, що це «біг на велику дистанцію». Адже і збирав ваш баласт — надмірна вага — не один місяць! Щоб побачити результат, доведеться запастися терпінням.

2. Зробіть фотографії «до» схуднення

А ще обов’язково запишіть свої параметри і вага. Це своєрідні «маячки», за яким можна буде відстежувати ефективність занять. Ви будете приємно здивовані, коли через пару місяців порівняйте нові параметри фігури зі старими.

3. Заведіть щоденник тренувань

На початку занять щоденник необхідний для самоконтролю. У щоденнику можна записувати не тільки кожний прийом їжі, але і вправи, які ви збираєтеся виконати під час тренування. Подібні записи можна вести в записній книжці, але зручніше робити це в смартфоні: наприклад, в медичному календарі додатки Medical Note.

4. Сформуйте корисну звичку

Займатися стане набагато простіше, якщо ви визначите відповідні дні та години для тренувань, і станете дотримуватися цього режиму. Для формування нової звички потрібен в середньому 21 день. За цей час організм встигає адаптуватися до нового розпорядку.

5. Знайдіть однодумців

У компанії друзів тренуватися простіше

Люди зі схожими інтересами чи цілями не дадуть забути про майбутню тренуванні. І, якщо самому собі легко знайти відмовку, то товаришам по групі ваші аргументи навряд чи здадуться такими вже значущими. Для цього і створюють подібні спільноти в соцмережах. Взаємна підтримка — відмінний мотиватор.

6. Придбайте абонемент, куди входять послуги тренера

Перед тренером складно дати слабину — особливо, якщо ви вже сплатили індивідуальні тренування.

Припустимо, все це у вас вже є, але ви продовжуєте шукати статті про те, як мотивувати себе почати. Це означає, що вам необхідно так організувати свій день, щоб у нього органічно вбудовується тренування.

Організовуємо день: правило 7 секунд

Щоб почати займатися, важливо перестати відкладати на понеділок, переступити кордони жалості до себе і подолати лінь .Для цього відмінно підходить правило — не думати про майбутнє більше, ніж на 7 секунд вперед.

Замислившись про перспективи, у віддаленому майбутньому ми можемо побачити втома, брак часу та інші причини не йти на тренування. А от якщо уявити собі всього 7 секунд, виявиться, що в найближчому майбутньому ніяких страшних перспектив просто немає.

Як застосувати цей принцип на практиці?

Припустимо, вам треба збиратись на тренування вранці. А на вулиці холодно, слизько, погода не розташовує до занять. Не переживайте — просто спробуйте уявити, що ви будете робити наступні кілька секунд.

Не думайте про погоду і про дискомфорт, який відчуєте, вийшовши на вулицю. Спершу подумайте про те, що потрібно одягнутися. Одяглися. Тепер потрібно просто надіти кросівки. Тепер дивимося ще трохи вперед, одягнути куртку. Ще 7 секунд на те, щоб спуститися по сходах. Таким чином, виходить, що кожна наступна дія виявляється легко здійсненним.

Надіти кросівки — це ж зовсім просто!

Після заняття організм прийде в тонус, кров буде краще насичуватися киснем, прискориться кровотік. Ви відчуєте заряд бадьорості і у вас підніметься настрій. З часом ці приємні відчуття легкості і енергії будуть мотивувати на тренування знову і знову, і незабаром ви забудете про те, як важко було почати.

До речі, в додатку Medical Note ви зможете встановити нагадування, щоб не пропускати жодного тренування!

Успіху в починаннях!

  • 906
Запис до лікаря

Богдашева Марія Сергіївна

психолог
клініка 7 докторів