171

0
153
Медичний консьєрж-сервіс: як це працює

Навіщо потрібен медичний консьєрж-сервіс, кому можуть знадобитися послуги медичного консьєржа, і скільки за це доведеться заплатити? Розповідаємо в редакційній статті Medical Note.

Як ви будете діяти, якщо буде потрібно терміново відшукати гастроентеролога для бабусі в Томську (хоча самі живете в Москві), знайти анестезіолога для дитини, або з’ясувати, де можна терміново здати аналізи?

Найпростіший варіант — «сходити і погуглити» — ще більш-менш підійде, якщо аналізи вам потрібні для довідки в басейн. Але якщо виникли проблеми зі здоров’ям, хочеться отримати правдиву інформацію про кваліфікації лікаря, а не суперечливі відгуки про лікарнях, яким не завжди можна довіряти.

Звичайно, можна пошукати доктора самостійно. Але є й альтернативний варіант. З пошуком лікаря можуть допомогти представники нової спеціальності — медичні консьєржі. Давайте подивимося, що таке консьєрж-сервіс, і постараємося зрозуміти, чим можуть бути корисні медичні помічники.

Хто такий медичний консьєрж

Медичний консьєрж — своєрідний посередник між пацієнтом і лікарем. Завдання медичного консьєржа — відповідати на медичні питання: як знайти педіатра в Омську, в якій косметологічній клініці Москви зараз вигідна акція на ринопластику, і де можна здати кров у Володимирі.

Консьєрж день у день вивчає відкриті дані по лікарям, моніторить медичні форуми, веде бази даних по лабораторіям і поліклінікам і збирає достовірні відгуки пацієнтів про різних клініках. Крім того, консьєрж вивчає медичне законодавство: він зобов’язаний знати, як пройти медкомісію, отримати медичну книжку або довідку на носіння зброї.

Розшукуючи медичну інформацію, консьєрж спирається на особистий досвід, реальні відгуки пацієнтів та інформацію з бази даних про лікарні та лікарів, яку веде консьєрж-служба. У базу даних консьєржів потрапляють тільки перевірені лікарні, в яких працюють кваліфіковані лікарі.

Крім того, існують медичні консьєржі, які спеціалізуються на пошуку лікарів в зарубіжних клініках. Як правило, консьєржі-«міжнародники» рекомендують лікарів з американських, європейських, австралійських і навіть китайських і корейських медичних закладів, які уклали контракт з консьєрж-службою.

Як працює медичний консьєрж-сервіс

Припустимо, у вас виник невідкладний медичний питання — наприклад, знадобилося зробити комп’ютерну томографію, але переплачувати за цю недешеву послугу не хочеться. З іншого боку, хочеться, щоб томографію провів кваліфікований експерт на хорошому обладнанні.

Спочатку ви повинні знайти медичного консьєржа та задати йому питання. Зробити це можна, зателефонувавши або написавши у чат. Про те, де шукати контакти консьєржа, ми докладно розповімо у відповідному розділі. Зараз нам важливіше, що станеться після того, як ви зв’яжетеся з медичним помічником.

Медичний консьєрж консультує пацієнтів в чаті або по телефону

Як проходить спілкування з медичним консьєржем:

 • Спочатку медичний консьєрж уточнить ваше ім’я і запитає, з якого ви міста. Якщо ви хочете дізнатися, де знайти найближчий до вас медичного закладу або лікаря — уточнить адресу.
 • Якщо пошук відповіді на ваше питання займе більше хвилини, консьєрж попросить вас трохи почекати, і незабаром дасть відповідь. Якщо ж фахівцеві доведеться пошукати відповідь в базі, він повідомить, що передзвонить вам (або напише в чат) через кілька хвилин.
 • Після того, як ви відвідаєте лікаря, можна залишити медконсьержу відгук про лікаря. Медконсьерж врахує ваш відгук, коли буде рекомендувати цього лікаря наступного пацієнта.
 • Де знайти медичного консьєржа

  Сьогодні послуги медичних консьєржів пропонують два типи компаній. Перші спеціалізуються на роботі з російськими лікарями, лікарнями, другі пропонують підшукати доктора і медичний центр за кордоном.

  Медичні консьєрж-сервіси, підбирають лікарів в Росії:

  • Телемед
  • Medical Note

  Медичні консьєрж-сервіси, підбирають лікарів за кордоном:

  • Єкатеринбурзька компанія «Медицина Світу» — підбір лікарів у Німеччині, Туреччині та Ізраїлі
  • Anglo Medical — підбір лікарів у Великобританії
  • МедТурКонсалт — підбір лікарів в Білорусії

  Крім того, послуги консьєрж-сервісів можуть пропонувати банки. Наприклад, консьєрж-сервіс банку ВТБ 24 можна замовити в тому числі і медичні послуги.

  Скільки коштує допомога медичного консьєржа

  Більшість медичних консьєрж-сервісів платні. Ціна залежить від того, як і будь лікарів підбирає сервіс. Якщо підбір російського лікаря навряд чи обійдеться дорожче 1-2 тисяч рублів, то вартість підбору закордонного фахівця може становити 10-30% вартості лікування.

  Ціна медичних послуг консьєрж-сервісів, підбирають лікарів в Росії:

  • Телемед — 3500 рублів
  • Medical Note — безкоштовно

  Ціна медичних послуг консьєрж-сервісів, підбирають лікарів за кордоном:

  • Медицина світу — первинна консультація безкоштовно
  • Anglo Medical — підбір лікаря входить у вартість лікування (ціна лікування залежить від розцінок конкретного медичного центру в Англії)
  • МедТурКонсалт — підбір лікаря входить у вартість лікування (лікування раку щитовидної залози: 620-2700 доларів; променева терапія: 2000-3000 євро)

  Хоча в більшості випадків допомога медичного консьєржа — платна, є шанс скористатися допомогою медичного консьєржа безкоштовно. Таку можливість надає додаток Medical Note, призначений для зберігання медичних записів.

  Встановивши додаток на телефон, ви отримаєте можливість безкоштовно зв’язатися з медичним консьєржем і поставити йому питання, що цікавлять вас.

  Так виглядає чат з медичним консьєржем Medical Note:

  Основна відмінність медичного консьєржа Medical Note від схожого сервісу Яндекс.Здоров’я полягає в тому, що з вами буде працювати не алгоритм, а жива людина. До того ж, Яндекс.Здоров’я поки що не дає можливості записатися на медичні аналізи або процедури начебто КТ або МРТ.

  Консьєрж-сервіс — нове медичне напрям, який кожен день успішно допомагає людям. І хоча допомога медичного консьєржа, на щастя, потрібна не кожен день, має сенс подбати про своє здоров’я заздалегідь. Для цього достатньо встановити додаток Medical Note на телефон. Додаток буде завжди під рукою, і ви зможете безкоштовно задати питання медичного консьєржу в будь-який момент.

  Будьте здорові!

  • 1378
  Запис до лікаря

  Татаринова Ольга Василівна

  терапевт
  Клініка здорової сім’ї Елегія