136

0
142
Вітаміни для чоловічого здоров’я: вибір Medical Note

Вибір вітамінів залежить від бажаної мети — підвищити працездатність, зміцнити імунітет, або просто підтримати здоров’я. Доктор Юлія Лапушкіна розповість про чоловічих вітамінах і пояснить, як їх правильно підбирати.

Вітаміни для чоловіків: навіщо вони потрібні?

Вітаміни виступають в ролі каталізаторів більшості обмінних процесів в організмі і беруть участь у правильній роботі імунної захисту. Наприклад, кальцій і фосфор засвоюються в присутності вітаміну D, який регулює фосфорно-кальцієвий обмін.

Вітаміни зміцнюють чоловіче здоров’я

Достатнє надходження вітамінів допоможе зміцнити імунітет і підтримати високий рівень працездатності, усуне втому і допоможе підтримати чоловіче здоров’я.

Вітаміни для імунітету

Основний вітамін для імунітету — вітамін С, або аскорбінова кислота. Вітамін С стимулює захисні сили організму, підвищує опірність до шкідливих вірусів і бактерій. Препарати з вітаміном с активно борються з симптомами застуди та грипу.

При цьому для повноцінної роботи імунітету всі необхідні вітаміни. Але комплекси вітамінів для чоловіків, містять вітамін С, автоматично прирівнюються до числа загальнозміцнюючих засобів, адже вітамін С посилює дію інших вітамінів.

Вітаміни для занять спортом

Так звані спортивні вітаміни необхідні не тільки професійним спортсменам, але і новачкам, адже підвищений рівень витрати енергії вимагає надходження в організм додаткових корисних речовин.

Спорт стимулює обмін речовин, через що всім чоловікам, які займаються його силовими видами, необхідні підвищені дози наступних вітамінів:

1. Аскорбінова кислота

Аскорбінова кислота — антиоксидант, захищає клітини від пошкодження. При дефіциті вітаміну значно підвищується ризик розвитку різних травм.

Доведено, що вітамін С сприяє засвоєнню заліза і прискорює формування гемоглобіну, який насичує м’язи киснем. Повноцінне постачання м’язів киснем — одне з головних умов повноцінного росту і розвитку м’язової маси при силових тренуваннях.

2. Вітаміни групи В

 • В6 (піридоксин) необхідний для обміну і засвоєння білка. При «сушці» м’язів без нього нікуди.
 • Вітамін В1 (тіамін) активує ріст клітин, бере участь у синтезі білка та сприяє нарощуванню м’язової ваги. Чим наполегливіше тренування, тим більше організму необхідно тіаміну.
 • В2 або рибофлавін бере участь у виробництві енергії, необхідної для повноцінних тренувань.
 • В3 дає енергію м’язам.
 • В12 регулює обмін вуглеводів і сприяє повноцінній роботі нервової системи, тому він сосбенно потрібен спортсменам на низькокалорійній дієті.

Вітаміни групи В необхідні для повноцінних тренувань

3. Вітамін D

Вітамін D бере участь в кальцієво-фосфорному обміні, важливий для повноцінного засвоєння мінералів. Нагадаємо, що кальцій забезпечує можливість м’язів скорочуватися і при його дифіциті може зводити ноги і навіть виникають судоми.

4. Вітамін Е

Вітамін Е — антиоксидант, захищає клітинні мембрани від агресивного впливу і пошкодження.

5. Вітамін А

Вітамін А покращує зір і прискорює швидкість синтезу білка, що забезпечує зростання м’язової маси.

6. Вітамін Н

Вітамін Н (біотин) бере участь у метаболізмі амінокислот, з яких будуються м’язи. тому вітамін Н потрібно брати для формування повноцінної м’язової маси.

В ідеалі, загальнозміцнюючі вітаміни для чоловіків при заняттях спортом повинні містити не тільки перераховані вище вітаміни, але і такі мінерали, як кальцій, фосфор, магній, калій і цинк.

Вітаміни для потенції

Стрес, скажений ритм життя, наявність хронічних хвороб може стати причиною «осічки» навіть у самих молодих людей.

Запобігти подібні проблеми допомагають вітаміни:

1. Вітаміни С і Е

Вітаміни С і Е, які зміцнюють стінки судин, нормалізуючи кровообіг. Повноцінна циркуляція крові в органах малого тазу знижує ризики застійних явищ, які негативно впливають на потенцію.

2. Вітаміни групи В

Вітаміни групи В підвищують синтез чоловічих гормонів і сприяють відновленню енергії.

3. Вітамін D

Вітамін D впливає на вироблення тестостерону, стимулюючи сексуальний потяг. Оскільки вітамін D виробляється під дією сонячних променів, взимку чоловіки в ньому особливо потребують.

Якщо говорити про нормальної потенції, то, крім вітамінів, важливо, щоб в організм надходили такі мікроелементи:

 • Цинк — головний будівельний матеріал тестостерону. Цинк впливає на швидкість руху сперматозоїдів, що значно підвищує вірогідність зачаття дитини.
 • Селен бере участь у синтезі тестостерону. Селен активно і з успіхом використовують при лікуванні чоловічого безпліддя, оскільки він покращує деякі показники насіннєвої рідини.

Вітаміни для батьківства

Щоб збільшити шанс на успішне зачаття і народження здорового спадкоємця, фахівці рекомендують завчасно позбавитися від шкідливих звичок, дотримуватися здорового та активного способу життя і, звичайно, поповнити запас вітамінів і мінералів.

В аптеках кожен чоловік може знайти вітамінні комплекси, які покращують якість сперми, в які входять необхідні мінерали і вітаміни:

1. Вітамін Е (токоферол)

Вітамін Е покращує статеву функцію, регулює гормональний фон і запобігає пошкодження сперматозоїдів.

Вітаміни В, Е9 і З необхідні майбутнім татам

2. Вітамін В9 (фолієва кислота)

Вітамін В9 регулює нормальний розвиток та рухливість сперматозоїдів.

3. Вітамін С

Вітамін С полегшує вироблення здорових сперматозоїдів, підвищує місцевий і загальний імунітет.

Крім вітамінів для зачаття необхідні мікроелементи: цинк, селен, йод.

Рейтинг вітамінів для чоловіків

Немає універсальної рекомендації комплексу вітамінів, який підійшов би кожному чоловікові. При виборі необхідно орієнтуватися на головну мету, спосіб життя, вік і навіть регіон проживання.

 • Для чоловіків, які ведуть активний спосіб життя, займаються силовими видами спорту, або зайнятих на високо інтелектуальної роботи, рекомендовані збалансовані комплекси з позначкою «Multi» і «men’s».
 • Для підтримки здоров’я і профілактики хвороб підуть мультикомплекси, наприклад, «Алфавіт».
 • Якщо, крім здоров’я, важливо ще підтримувати здоров’я волосся і шкіри, то одним з найпопулярніших покликаний розширений фітонутрієнти «Viviscal Вітаміни для чоловіків».
 • Для підтримки потенції і батьківства можна пропити комплекси «Сперотон», «Спермстронг» і «Orthomol Fertil Plus».

Індивідуальний підбір вітамінів — досить складна задача. В ідеальному випадку конкретні вітаміни і, тим більше, вітамінні комплекси повинен підбирати фахівець-дієтолог.

 • 937
Завантажити додаток
Medical Note

Поверни 7% від суми чека
Скачай додаток

Отримати посилання на програму в смс:
Завантажити з Google Play
Доступний в App Store