127

0
124
Як вийти на роботу в січні, після свят?

Як і після відпустки, після тривалих січневих вихідних складно швидко повернутися в робочий ритм. Клінічний психолог Євгенія Лютова підкаже, як прийти в себе після свят і безболісно повернутися до трудових буднів.

Як швидко повернутися в «робочу форму»?

Причина пост-новорічного стресу в тому, що ми не вміємо повноцінно відпочивати під час робочого року. Саме тому різкий перехід робота-відпочинок дається нам так дорого.

Дружнє спілкування з колегами

У перші робочі дні не забувайте час від часу нагадувати собі про те, що вас чекає відмінний новий день і спілкування з колегами, з яким ви, напевно, трохи нудьгували. По більшій частині розмови про те, хто і як зазначив новий рік і різдво.

Впоратися зі стресом перших робочих днів допоможе дружнє спілкування з колегами

У перші дні не гріх іноді відволікатися від роботи на соціальні мережі, щоб обговорити з друзями, де вони провели свята.

Оновлення робочого простору

Надіньте ошатний одяг, зробіть зачіску. Так ви будете почувати себе впевненіше, і будете відкриті до всього нового.

Повісьте новий календар, змініть шпалери робочого столу. Можна прикрасити робоче місце фотографіями друзів або кращих моментів святкових вихідних.

Прослуховування музики

По дорозі на роботу прослухайте улюблені музичні композиції. Якщо це можливо — слухайте музику і на роботі, якщо з нею ви працюєте продуктивніше.

Як кофеїн і хороші книги, музика стимулює бета-хвилі головного мозку. Ці хвилі прискорюють роботу мозку і полегшують сприйняття навчальної інформації, підвищують соціальні навички, розумові здібності і концентрацію уваги.

Регулярне пиття

Замість буденного кава на роботі заваріть собі какао. Какао-боби містять жири, білок, насичені жирні кислоти, вітаміни (В, Е, РР, А), органічні кислоти, макро – і мікроелементи (магній, залізо, молібден, фтор, сірка, мідь, натрій, хлор, кальцій, марганець, цинк), цукру, харчові волокна, вуглеводи.

Фенілетиламін і кофеїн, що містяться в какао, подарують бадьорість і зарядять енергією. Какао знижує тиск і покращує розумову діяльність. Але не забувайте, що кава, чай і какао — напої, які призводять до зневоднення. Клітки кори мозку складаються здебільшого з води, так і в цілому мозок постійно омивається спинномозковою рідиною.

Не забувайте робити ковток води, коли вам на очі попадається стакан

З водою надходять кисень і глюкоза, необхідні для нервової діяльності. Вода виводить з мозку продукти обміну речовин і токсини. При зневодненні може зіпсуватися настрій, ви швидше стомлюється, знижується ефективність пам’яті та уваги.

Щоб уникнути зневоднення, поставте склянку з питною водою поруч з робочим місцем, і робіть ковток, як тільки погляд впаде на склянку. У день випивайте до 2 літрів води — це нормалізує обмін речовин і допоможе зменшити апетит.

Раціональне харчування

Розтягнутий шлунок і зайві кілограми — ціна тривалих і не дуже активним вихідних. Щоб полегшити перебування на роботі, їжте маленькими порціями кожні чотири години.
Постарайтеся виключити з раціону шкідливі, жирні та гострі страви. Додайте вітаміни. Щоб не забути про курс прийому вітамінів, скористайтеся додатком Medical Note і встановіть щоденні нагадування.

Почніть записувати час прийомів їжі і те, що ви їсте. Це поверне вам контроль над своїм харчуванням.
Солодке і фрукти намагайтеся їсти тільки в першій половині дня. На вечерю їжте більше білка і клітковини (м’ясо нежирної риби, куряча грудка, овочі). Незабаром організм звикне до зменшення порцій, а ви відчуєте бажану легкість в тілі.

Фізична активність

Щоб повернутися в колишню форму, вам доведеться відвести час на фізичну активність. Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, почніть з мінімуму: 1 000 кроків на день призведе до прискорення метаболізму і допоможе знизити ризик хронічних захворювань (хвороби серця, діабет 2-го типу). Додавайте кроки по мірі того, як будете звикати до навантажень.

Намагайтеся ходити на роботу і на обід пішки

Плавне підвищення робочого навантаження

Налаштуйтеся на хвилю розслаблення і не беріть на себе занадто багато робочих обов’язків. Збільшуйте навантаження поступово. Після робочого дня не варто поспішати додому: там напевно чекає безліч справ, які ви точно не хочете робити.

Щоб швидше «відійти» від свят, можете почати планувати відпочинок на наступні святкові дати. Це відверне вашу увагу і перемістить вектор роздумів з минулого в майбутнє.

Поступово ви повернетеся до звичайного розпорядку робочого дня. Сподіваюся, ці рекомендації зроблять повернення до робочих буднів м’яким, приємним і радісним.

  • 891
Запис до лікаря

Григорян Тетяна Еварестовна

психолог
клініка 7 докторів