12

0
131
Як підібрати зубну пасту

Міцні, красиві, а, саме головне, здорові зуби — мрія кожної людини. Для виконання цієї мрії нічого надприродного не потрібно. Правильне харчування, своєчасне відвідування стоматолога, елементарний догляд і відповідна зубна паста. Розбираємося, яку зубну пасту вибрати.

Зубна паста повинна очищати зубну емаль, десна, освіжати дихання, а також надавати лікувально-профілактичну дію, здатне позбавити від багатьох проблем ротової порожнини. Будь-яка паста для зубів тяжіє лише до якогось одного компонента, що входить до її складу. І від нього й залежатиме вибір пасти.

Зубна паста з кальцієм

Найпоширеніші зубні пасти включають в свій склад кальцій. В дитячому і підлітковому віці, коли зуб тільки формується і розвивається, він забезпечується кальцієм із продуктів, що входять у раціон харчування, і додатково вживаються вітамінів. Дорослому ж людині, як не старайся і скільки вітамінів з кальцієм не вживай, домогтися міцності зубів таким чином не вийде. Зуби вже сформовані і більше не зазнають змін ростових. Залишається тільки один варіант — зубні пасти з кальцієм, фактичне втирання кальцію в емаль.

Проведені вченими дослідження показали, що під вплив кальцію багато проблем із зубною емаллю поступово зменшуються, зникають різні дефекти. Якщо ваші зуби тендітні, емаль не така яскрава і міцна як хотілося б, то зубні пасти з кальцієм відмінно вам підійдуть. Уважно читайте склад пасти при купівлі і шукайте там такий компонент, як гліцерофосфат кальцію.

Зубна паста з фтором

Наступними за популярністю зубними пастами є ті, в основі яких є фтор. Цей елемент служить для запобігання карієсу. Якщо у вашому організмі не вистачає фтору, то слід вибирати пасту з його змістом. Якщо ж організм отримує достатньо фтору з питної води і їжі, і іноді відбувається навіть надлишок, то краще зупинити свій вибір на пастах, що містять кальцій, щоб уникнути появи білих плям на зубах.

Зубні пасти з добавками SLES і SLS

Часто у складі пасти можна побачити такі компоненти як лаурилсульфат натрію (SLES) або лаурилсульфат натрію (SLS), а іноді і те, і інше разом. Багато хто боїться цих літер і відкладають таку пасту подалі. Ці речовини спінюють пасту і служать для більш потужного очищення. Деякі вважають це шкідливим для зубів, проте дослідженнями це не підтверджено, тому не варто боятися купувати зубні пасти, що містять ці речовини.

Вся правда про відбілюванні зубів

Парабени у складі зубної пасти

Ще одним спірним компонентом вважаються парабени, які не дозволяють розмножуватися бактеріям ротової порожнини і зберігають зубну пасту довше. Вони володіють антисептичним ефектом і є у своєму роді консервантами. Вчені довели, що парабени не є токсичними і при цьому легко і швидко виводяться з організму. Таким чином, їх наявність у складі зубної пасти також не повинно бентежити.

Відбілюючі елементи в зубній пасті

У багатьох пастах присутні відбілюючі елементи, що допомагають повернути зубної емалі її природний колір, позбавляючи від нальоту, що виникає внаслідок споживання різних напоїв, страв і тютюнових виробів. Відбілюючі пасти поділяються на два види — абразивні та ензимні. Перші — ніби зшкрібають все зайве з емалі з допомогою спеціальних інгредієнтів, другі — завдяки ферментам розщеплюють зубний наліт. Абразивні і ензимні зубні пасти вважаються однаково ефективними для відбілювання зубів, однак абразивними лікарі не радять захоплюватися. Вони можуть дряпати емаль. Фахівці не радять користуватися ними частіше одного разу протягом тижня.

Всі зубні пасти поділяються на кілька видів:

  • Гігієнічні: допомагають підтримувати гігієну ротової порожнини в нормальному стані. Потрібні для догляду за здоровими зубами.
  • Відбілюючі: роблять вашу посмішку білосніжною, видаляють наліт.
  • Десенситивные: знижують чутливість і реакцію зубів до перепадів температури, практично не завдають пошкоджень емалі.
  • Протикаріозні: виконують функції профілактики і первинного лікування карієсу, підвищують резистентність емалі до негативного впливу ззовні.
  • Протизапальні: відновлюють пошкоджені м’які тканини за допомогою рослинних і антибактеріальних компонентів.
  • Сольові: зменшують біль в яснах при її наявності, добре впливають на слизову оболонку рота.
  • Органічні: знижують чутливість зубної емалі, нейтралізують запалення ясен, оздоровлюють ротову порожнину. Основною перевагою перед іншими пастами є стовідсотковий натуральний склад.

При виборі зубної пасти виходьте з своїх індивідуальних потреб і рекомендацій лікаря. Якщо зуби здорові, то для підтримання цього стану купуйте звичайні гігієнічні пасти. Якщо ж існують якісь складнощі із зубною емаллю або яснами, то краще зупинити свій вибір на лікувальних зубних пастах. Обов’язково ознайомтеся зі складом і компонентами пасти, перевірте її на наявність речовин, здатних викликати у вас алергічну реакцію. І, звичайно ж, не економте на здоров’ї своїх зубів, адже профілактика хвороб ротової порожнини обійдеться набагато дешевше, ніж лікування у стоматолога.

  • 216
Завантажити додаток
Medical Note

Поверни 7% від суми чека
Скачай додаток

Отримати посилання на програму в смс: