11

0
98

Знайдено інноваційний метод боротьби з атеросклерозом

Американські вчені з’ясували, як запобігти розвиток атеросклерозу на ранній стадії. На думку фахівців, побороти захворювання можна з допомогою зниження в крові рівня аполипопротеинов B. Наукове обґрунтування цього припущення опубліковано в виданні Journal of the American Heart Association.

Аполіпопротеїн B є носієм «поганого» холестерину, що викликає накопичення холестерину в стінках кровоносних судин. Знизивши його рівень в крові, можна не тільки позбутися від атеросклерозу, але і звести нанівець ризик виникнення серцевого нападу або інсульту.

Найближчим часом учені планують провести масштабне дослідження, щоб зрозуміти, чи можна знизити ризик розвитку атеросклерозу у людей у віці 25-55 років, беручи статини та інгібітори PCSK9 протягом трьох років.

Прислухайся до серця! Перші тривожні симптоми серцево-судинних захворювань

«Ідея дослідження полягає в тому, щоб знизити холестерин за дуже короткий відрізок часу і дати судинах прийти в нормальний стан, — зазначає Дженніфер Дж.Робінсон, професор епідеміології Університету Айови. — Цей метод вже успішно пройшов випробування на тваринах. Пацієнтам, у яких атеросклероз буде виникати знову і знову, буде необхідно проходити курс лікування кожні 10 або 20 днів».

Атеросклероз є одним з найбільш небезпечних хронічних захворювань кровоносних судин, при якому на їх внутрішній стінці відкладаються «поганий» холестерин і інші ліпопротеїни низької щільності. Вони утворюють наліт і бляшки, стінки судин при цьому ущільнюються і втрачають свою еластичність. Атеросклероз є однією з провідних причин виникнення ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда.

Джерело: MedicalNewsToday