105

0
129
7 термінових справ, які потрібно зробити до Нового року

Новий рік підводить риску під подіями року пройшов і налаштовує на хвилю майбутнього року. Щоб зустріти свято гідно і з чистою совістю, без зайвої паніки і суєти, заздалегідь продумайте завершення старих планів. У цій статті консультант Medical Note Євгена Лютова розповідає, які справи потрібно зробити до Нового року, щоб зустріти його без переживань з приводу не виконаних планів.

А ви впевнені, що готові до нового року?

Топ-7 найбільш важливих справ, які потрібно встигнути до бою курантів (для раціоналістів, які планують справи заздалегідь)

1. Повернути борги і розплатитися за рахунками

Повернувши борги, можна перестати нести тягар безрадісних думок про витрачені гроші, і повністю віддатися новорічного шопінгу. Адже ви пам’ятаєте, кому і скільки повинні були?

Поставте собі мету — зустріти наступний рік зустріти без боргів. Почати можна з малого — наприклад, позичати лише невеликі суми, які можна буде легко повернути.

Варто подумати і над тим, як упорядкувати витрати. Намагайтеся не знімати гроші з кредитної картки — зазвичай це найбільш невигідні витрати. Щоб не залишити боргами шансів, намагайтеся відкладати на банківський рахунок 20% відсотків щомісячного доходу.

Якщо не виходить — все одно відкладайте, навіть якщо першою сумою, яку ви відкладіть, буде всього 100 рублів. До речі, це відмінний спосіб стати мільйонером. Правда, він працює, тільки якщо не знімати гроші з накопичувального рахунку.

2. Позбутися від зайвого мотлоху у домі

Позбавлятися від старих речей непросто. Передсвяткова генеральне прибирання може затягнутися надовго. Головний секрет успіху — ні за що не відкривайте знайдені на полицях старі фотоальбоми, поки не викинете все зайве і не уберетесь в будинку.

Японка Марі Кондо, яка прославилася завдяки авторському способу збирання, стверджує, що речі простіше прибирати, попередньо розділивши на категорії.

Для початку розберіться в одязі. Потім — розсортуйте книги на полицях. Потім розкладіть по коробках літнє взуття — загалом, поступово переходячи від категорії до категорії.

Речі, які не приносять радості, за методом КонМари потрібно викидати без тіні жалю. Так у новому році звільниться місце для нових приємних речей.

3. Доробити справи, попередньо розподіливши їх за пріоритетами

У цьому вам прийде на допомогу матриця Эйзенхауера. Матриця Эйзенхауера прийшла з тайм-менеджменту і використовується для організації часу і розподілу обов’язків.

Ваше завдання — зібрати всі справи і розподілити по групам, в залежності від ступеня важливості і терміновості виконання. Коли ви заповните всі графи таблички, зверніть увагу на графу «важливі і не термінові справи». Саме туди зазвичай потрапляють наші мрії — справи, які відповідають внутрішнім бажанням, але які ми собі не дозволяємо. Здорово, якщо в наступному році ви зумієте знайти для них час.

Зворотна ситуація — з графою «термінові і не важливі» справи. Це як раз ті заняття, які в ідеалі потрібно передоручити кому-небудь іншому — колеги, члена сім’ї або, скажімо, майстра з ремонту взуття.

4. Скласти список досягнень 2017 року

Ми звикли себе лаяти за те, що мало встигаємо. Але хто здатний похвалити себе за те, що нарешті хоч щось встиг? Подякувати свій організм за те, що він дозволяє ефективно працювати весь рік — найважливіша умова здоров’я і благополуччя. У майбутньому році візьміть за правило хвалити себе за будь-які кроки, які наближають вас до мети. Повірте, в цьому випадку мрії збудуться куди швидше.

5. Скласти список цілей на наступний рік

Чим конкретніше ви сформулюєте мети, тим точніше вони будуть збуватися. Але тільки придумати мета мало. Потрібно обов’язково її зафіксувати. Мільярдер Брайан Трейсі рекомендує обов’язково записувати свої цілі на папері, і постійно додавати в список всі нові бажання. Так ваші цілі постійно будуть у вас перед очима. Ви не зможете про них забути і будете прагнути до мети, навіть не усвідомлюючи цього до кінця.

6. Налагодити контакт з ріднею

У 2012 році американські вчені з Вісконсинського університету з’ясували, що більшість людей помирає не від стресу, а просто тому, що вірять: стрес — це велика небезпека для здоров’я і організму в цілому. При цьому люди, які дійсно піддавалися небезпек і неприємностей, але ставилися до проблем філософськи, від стресу не вмирали. Ризик передчасної смерті у таких людей було на 43% менше, ніж у тривожних ровесників.

Американського психолога Келлі Макгонігел це наштовхнуло на думку: а що, якщо зробити стрес своїм другом? У 2013 році на конференції TED вона розповіла, що, коли ми ділимося своїми переживаннями, в організмі виділяється окситоцин. Цей гормон допомагає серцю впоратися зі стресом, зміцнюючи стінки судин і роблячи серце менш уразливим. Келлі Макгонігел навіть присвятила своєму відкриттю книгу «Хороший стрес як спосіб стати сильніше і краще».

Виходить, що можна знизити небезпеку стресу, просто поділившись своїми переживаннями з близькими або друзями. Довірче спілкування запустить виділення окситоцину. Так чому б не подзвонити родичам, з якими давно не зідзвонювалися? Розкажіть їм про свої справи, про дітей, про роботу. Після цього на душі стає тепло і спокійно, і стрес випаровується, не приносячи шкоди.

7. Розібратися зі старими болячками

Обов’язково встигніть записатися на консультацію до лікаря. Якщо є давні проблеми зі здоров’ям, саме час поставити крапку в цьому питанні.

Якщо є час — пройдіть повне обстеження. Своєчасна диспансеризація у вашій районній поліклініці не дасть вам расхвораться в майбутньому році. Не забувайте: всім громадянам Росії, у яких є поліс ОМС, диспансеризацію оплачує держава. Але якщо вам ліньки йти в поліклініку, можете поставити питання про здоров’я фахівців через додаток Medical Note.

Підготовка до свята – вже трошки свято!

Ні до чого не зобов’язує святковий список (для романтиків, схильних до імпровізації)

  • Купити подарунки та особисто упакувати їх в красиву упаковку;
  • Вибрати найкраще шампанське;
  • Придумати святкове меню;
  • Прикрасити квартиру;
  • І, нарешті, якщо у вас є собака — зав’язати їй шикарний бант і роздобути ласощі — так можна задобрити символ року.

І на останок — маленька порада

Поки інші в метушні бігають по магазинах і вишукують подарунки, сконцентруйтеся на тому, що було по-справжньому важливо у році, що минає, подумайте про те, як зробити наступний рік ще більш насиченим і прожити його щасливішим і продуктивніше.

  • 929
Запис до лікаря

Калмурзина Анастасія Яківна

дієтолог
СМ-клініка