104

0
123
10 кращих Telegram-каналів на медичні теми

Найкращий спосіб дізнатися, як «працює» здоров’я — прочитати, що з цього приводу думає лікар. У цій статті ви знайдете добірку науково-популярних каналів для всіх, хто цікавиться медициною. Є і канали, призначені для медпрацівників — їх я виніс в окремий розділ. Приємного читання!

Підбірка для широкого кола читачів:

1. Найцікавіше про швидкої допомоги: Де швидка?

Швидку допомогу часто «ганяють» по дрібницях, але не викликають при серйозних хворобах. У своєму каналі практикуючий скоропомощной фельдшер пояснює, як працює швидка, що робити при ДТП або інсульті, і дає поради, як правильно спілкуватися з лікарями та фельдшерами. У перервах автор ділиться байками з життя швидкої допомоги.

Найцікавіше про швидкої допомоги

2. Рак — це не вирок: Раковий корпус

Достовірну і зрозумілу інформацію про страшний діагноз знайти дуже важко, а в інтернеті — майже неможливо. Практикуючий лікар-онколог у доступно розповідає про те, як розвивається хвороба, і пояснює, як правильно проходити обстеження і лікуватися. Багато сумних, але повчальних історій з реального лікарської практики.

3. Актуальні медичні питання для широкої публіки: ABOUT HEALTH

Організм тримається на скелеті в самому прямому сенсі слова: від здоров’я кісткової системи залежить і фізичне, і психічне благополуччя. Лікар-остеопат розповідає, як відновитися після перелому і травми, і дає відповіді на найцікавіші питання про скелеті. Хочете знати, як брекети впливають на організм, і чи можна вилікувати плоскостопість? Підписуйтесь на канал!

4. Все, що ви хотіли знати про сон, але не знали у кого запитати: Безсоння

Про те, що спати потрібно не менше 7 годин на день, знають всі. Але чому саме сім, і навіщо взагалі людині спати? Представляємо перший і поки що єдиний канал, повністю присвячений розладу сну. Експерт-сомнолог цікаво розповідає про ознаки і причини безсоння, попутно пояснюючи, як її правильно лікувати.

5. Об’єктивно про психології: Psy-фактор

Професійний рада в області психіки не зашкодить навіть людині з залізними нервами і титанової волею. Лікар-психотерапевт з 11-річним стажем Наталія Зайцева вчить передплатників керувати емоціями, ловити робочий ритм і розуміти мотиви оточуючих. В чаті каналу навіть можна отримати безкоштовну консультацію.

Поради і консультації лікаря-психотерапевта

6. Медичні поради з перших рук: Доктор Філ

Практикуючий лікар Доктор Філ просвічує передплатників з широкого кола медичних питань. Читачі його каналу знають, як лікувати застуду будинку, і знають, як домогтися правди, якщо їм раптом відмовили в прийомі або облаяли в поліклініці.

Підбірка для лікарів, студентів і медичних фахівців:

7. Актуальні матеріали і рекомендації для медиків: Medical photo album

Практикуючий лікар допомагає колегам зорієнтуватися в потоці актуальною лікарської інформації з усього світу. Цінні збірки по спеціалізованим лікарським тематик: від лікарської ураження печінки та сучасних аспектів лікування кору до семіотики захворювань легенів.

8. Свіжі новини доказової медицини: Медач | Medical Channel

Медач (Medical Channel) — канал кращого на 2017 рік молодіжного ЗМІ про науці. Проект замислювався як спільнота для медичних експертів і студентів. Однак автори пишуть дуже доступно, тому канал шалено популярний у всіх, хто поважає доказову медицину і реальну науку.

9. Інструкції по наданню невідкладної допомоги: Черговий Лікар

Мета каналу — донести до лікарів, студентів-медиків, інтернів та пов’язаних з медициною людей чіткий і точний алгоритм дій у ситуаціях, що загрожують життю і здоров’ю людини. Вся медична інформація подається максимально доступною мовою, тому скористатися інструкцією теоретично може і людина «з вулиці» (пам’ятайте — без гострої необхідності самостійно «реанімувати» цього не можна. Найкраще, що може зробити непідготовлена людина — це викликати швидку допомогу і по можливості контролювати стан хворого).

Докладні інструкції про те, як надати першу допомогу

10. Клінічні випадки від студента-медика: MedPICTURE

Студент медичного вузу збирає на своєму каналі найбільш цікаві клінічні випадки. Жодного розважального та шокуючого контенту. Тільки якісні навчальні матеріали, необхідні для становлення майбутніх лікарів.

І найсмачніше:

Мій улюблений архів актуальних медичних книг, відео – і фотоматеріалів: Just Medicine!Channel. Книги призначені для фахівців-медиків і найдопитливіших громадян.

Слідкуйте за нашими новинами у каналі Лайфхаки про здоров’я!

Наостанок — канали нашої команди

Канал директора з розвитку Medical Note Ульянової Ксенії. Ксюша пише про медичні стартапи, телемедицину і медичний маркетинг, а ще публікує новітні медичні новини та інформацію про найактуальніші події галузі: Medical Ксю

Канал виконавчого директора Medical Note Руслана Хайрзаманова. Руслан ділиться лайфхаками, новинами Digital і самими корисними інструментами для керівників проектів. Підписуйтесь і будьте в тренді: Маяк проджекта

  • 2120
Завантажити додаток
Medical Note

Поверни 7% від суми чека
Скачай додаток

Отримати посилання на програму в смс:
Завантажити з Google Play
Доступний в App Store