100

0
112
Вітаміни для міцного імунітету

В осінньо-зимову пору світловий день дуже короткий, а свіжих овочів і фруктів в раціоні практично немає. З-за цього всі ми дуже вразливі перед вірусами, що викликають респіраторні інфекції. Особливо це стосується людей із груп підвищеного ризику простудних хвороб: вагітних і годуючих мам, дітей та осіб, які страждають хронічними захворюваннями.

На жаль, по-справжньому ефективного засобу для боротьби з вірусами поки не придумали, проте спосіб знизити ризик інфікування все-таки є. Нехай вітаміни для підвищення імунітету і не є панацеєю від усіх хвороб, проте цілком здатні дати додатковий захист і знизити ймовірність простудних недуг.

Вибираємо вітаміни для імунітету

Вітаміни для імунітету дорослих

Вітаміни для чоловіків і жінок у принципі не відрізняються. Однак для представників сильної підлоги краще вибирати полівітамінні комплекси, які містять вітаміни групи В, Д, Е, кальцій, фосфор. Чоловікам не потрібно багато заліза — на відміну від жінок, які втрачають його час менструації (особливо при рясних виділеннях). Щоб домогтися краси шкіри, нігтів і волосся, дамам варто звернути увагу на комплекси, що містять жиророзчинні вітаміни А, Е, F. Вітаміни цих груп беруть участь у виробленні власної гіалуронової кислоти (природного «зволожувача» шкіри), відіграє не останню роль у збереженні привабливого зовнішнього вигляду і молодості на довгі роки.

Важливо: перед початком прийому вітамінів варто переглянути свій харчовий раціон. Перш ніж приймати штучні аналоги, варто домогтися, щоб на столі завжди були свіжі овочі, фрукти, молочні продукти, м’ясо і риба, злаки і зелень. Адже «природні» з харчових продуктів вітаміни засвоюються набагато краще, ніж «вітаміни ” з пробірки», які є в полівітамінних комплексах.

Потрібні вітаміни вагітним?

Вітаміни для жінок, які чекають малюка

Період очікування дитини хвилюючий і млосний. Кожна жінка спантеличена питанням: «Що б ще таке зробити, щоб малюк розвивався правильно і народився здоровим?». З-за цього багато жінок переконані, що протягом всієї вагітності необхідно приймати хоч якісь вітаміни. Проте лікарі скептично ставляться до цього твердження: доведено, що для здоров’я плоду однозначно потрібно приймати фолієву кислоту, та й то — тільки в першому триместрі вагітності. Якщо жінка здорова і вагітність протікає без ускладнень, потреби в спеціальному прийомі вітамінів немає. Якщо весь період вагітності пити полівітаміни, є ризик, що плід буде багато важити. З-за цього можуть виникнути проблеми під час пологів.

Важливо: вітаміни при вагітності слід приймати лише тоді, коли лікар вирішить, що в цьому дійсно є необхідність. І не всі 9 місяців, а лише 1-2 курсу за 2-3 тижні, не більше. Найчастіше вагітним призначають Елевіт Пронаталь, Прегнакеа, Мультитабс Пренаталь та ін.

Вітаміни для імунітету дитини

Варто дитині піти в дитячий сад, як життя сім’ї змінюється цілком і повністю. Малюк починає майже безперервно хворіти: за рік дитина може перенести до 12 епізодів простудних інфекцій. Нерви батьків часто здають, і вони йдуть на прийом до лікаря-імунолога в надії на те, що він випише їм чарівне засіб, щоб їх дитина нарешті перестав боліти, а мама могла спокійно вийти на роботу.

Як це ні сумно, універсальної пігулки від дитячих «болячок» досі не створено. І справа не тільки в обмежених можливостях медичної науки. Справа в тому, що простудні хвороби є своєрідним тренажером для імунної системи: вона зустрічається з різними вірусами і виробляє проти них захисні антитіла. Оскільки імунна система дитини навчається, через 1-2 роки малюк буде ще досить часто хворіти, проте вже не так важко, як в перший рік відвідування садка. До першого класу школярі вже мають достатній багаж з перенесених застуд, які протікають у вигляді невеликого нежиті та кашлю, не заважає навчанню і повноцінного життя.

Увага: захистити дитину від вірусів неможливо, адже він повинен сам пройти шлях адаптації до хвороб. Однак є спосіб зміцнити імунітет і, хоча б частково, знизити ризик інфікування. Це вітаміни для імунітету. Для дітей вони продаються у вигляді сиропів, шипучих таблеток, льодяників та мармеладних цукерок. Серед них такі відомі, як Супрадин, Віта Ведмедики, Бебі формула, Мультивіт, Піковіт та ін. Перед покупкою обов’язково врахуйте вік дитини, адже на кожному етапі розвитку йому потрібна своя індивідуальна комбінація вітамінів.

Імуномодулятори: пити чи забити?

Чи варто приймати щось крім вітамінів?

Імунітет — дуже складний механізм, втручатися в який без особливої потреби лікарі не рекомендують. Ліки з групи імуномодуляторів (імунодепресанти або імуносупресори) впливають на певні ланки природного захисту організму, регулюючи роботу імунітету. Тому здаються нешкідливими на перший погляд препарати цієї групи самостійно приймати не варто: як мінімум, необхідні загальний і біохімічний аналіз крові, огляд лікаря терапевта, а ще краще — імунолога.

Як же бути тим, хто хоче дбати про своє здоров’я, але приймати лікарські засоби не хоче? На допомогу можуть прийти вітаміни для імунітету, які, з одного боку, не змінюють роботу складною і вкрай чутливою імунної системи, а з іншого боку — заповнюють дефіцит найважливіших і незамінних в організмі з’єднань. Вітаміни впливають на перебіг великої кількості біохімічних реакцій, та опосередковано — на захисні сили організму, які протистоять вірусам. Завдяки прийому вітамінів хвороба може або взагалі не настати, або протікати менш виражено, не викликаючи важких бактеріальних ускладнень.

На вітринах аптек полівітамінні комплекси представлені дуже широко, однак розібратися в тому, що саме купити буває складно. При виборі полівітамінного комплексу слід пам’ятати, що більшість з них універсальні і підходять для широкого кола покупців. Однак тут є різні нюанси — тому рекомендується порадитися з працівником аптеки.

  • 982
Запис до лікаря

Дєдкова Ольга Володимирівна

терапевт
СМ-клініка