10

0
213

Молекула води дозволить діагностувати рак на ранній стадії

Вчені з Університету Країни Басків виявили новий біомаркер ранньої діагностики раку, і це — проста вода. Дослідження опубліковане в науковому виданні Journal of the American Chemical Society.

Предметом вивчення фахівців стали два види антигенів Tn, які проявляються в 90% випадків раку і виявляються при метастазах.

Антиген — це будь-яка речовина, яку організм вважає чужорідним або потенційно небезпечним. Вироблення власних антитіл у відповідь на антиген називається імунною відповіддю організму.

Рак — хвороба 21 століття: що впливає на розвиток онкології?

Простеживши за тим, як антигени Tn взаємодіють з водою, вчені з’ясували, що пов’язаний з треонином перший вид приймає в розчині жорстку форму, а другий — пов’язаний із серином — навпаки, стає більш м’яким. На думку фахівців, такий метод відстеження еволюції Tn відіграє важливу роль в оцінці ступеня розвитку захворювання.

«Основна проблема такого методу пов’язана з тим, що антиген Tn природним чином присутнє в людському організмі, і тому не сприймається імунною системою як погрози, — зазначив співробітник кафедри фізичної хімії та біофізики університету Хосе Еміліо Кокинеро. — Надалі ми плануємо зосередитися на створенні синтетичних аналогів Tn».

Джерело: EurekAlert!