1

0
213

Знайдені несподівані властивості пробіотиків

Бактерії, знайдені в пробіотиках, здатні знищувати золотистий стафілокок — збудника великої кількості небезпечних захворювань. До такого висновку прийшли фахівці з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NІAІ) спільно з колегами з университов Махидол і Раджамангала в Тайланді.

Вчені виявили, що бактерії роду Bacillus (бацили), що запобігають ріст бактерій S. aureus (золотистий стафілокок) в кишечнику і носі здорових людей.

«Пробіотики часто рекомендують вживати в якості харчової добавки для поліпшення роботи травної системи, — зазначив директор NІAІ Ентоні С. Фаучі. — Той факт, що вони можуть стати ефективною альтернативою лікуванню антибіотиками, надихає на подальші дослідження в цій області».

Пробіотики і вітаміни: прокачуємо імунітет на канікулах

Золотистий стафілокок може викликати широкий діапазон захворювань, починаючи з легких шкірних інфекцій до таких смертельно небезпечних хвороб, як менінгіт, пневмонія, сепсис і т. д. Приблизно 20-40% населення планети є носіями цієї бактерії, яка може «жити» на шкірних покривах і слизових оболонках верхніх дихальних шляхів.

Для участі в дослідженні вчені вибрали 200 осіб, які проживають у сільській місцевості Таїланду. На думку експертів, на відміну від жителів високорозвинених районів, ця популяція ще не зіпсована» антибіотиками і стерилізованими харчовими продуктами. У понад половини добровольців була виявлена бактерія B. Subtilis (сінна паличка), яка вважається одним з найбільш перспективних пробіотиків, вивчених останнім часом. Потім учені перевірили учасників на наявність золотистого стафілокока, і з’ясували, що в зразках, де була знайдена сінна паличка, S. Aureus виявлений не був.

Результати хромотографии і мас-спектрометрії показали, що специфічною речовиною, інгібуючим ріст золотистого стафілокока, є особливий клас липопептидов. Вони пригнічують різні штами S. Aureus, включаючи сверхзаразный штам MRSA USA300.

Джерело: MedicalNewsToday